Ana SayfaDonanım & YazılımGiyilebilir TeknolojilerNBA, Sezon Başında Oyuncuları Akıllı Yüzüklerle Donatmak İstiyor

NBA, Sezon Başında Oyuncuları Akıllı Yüzüklerle Donatmak İstiyor

NBA yönetimi, ligin Temmuz başında Florida’da yeniden başlayacağını duyurdu. Oyuncuların ise fotoğrafta görünen halkayı takmaları gerekeceği konuşuluyor. Bu halka, COVID-19 semptomlarını erken bir aşamada tespit ederek oyuncuları ve personeli korumak için tasarlanmıştır.

NBA, Katı Kuralları ile Temmuz Başında Florida’da Başlıyor

Popüler Amerikan basketbol ligi NBA, dünyadaki diğer tüm spor ligleri gibi yarıda kesildi. Diğer liglerde olduğu gibi, NBA’in yeniden başlatılması için çalışmalar devam ediyor. Basketbol sezonunun Temmuz başında başlaması planlanıyor. Temmuz başında 22 takım Florida’da olacak ve Orlando’daki Walt Disney World’de dış dünyadan izole edilecekler. Birkaç günde bir, ligdeki tüm oyuncular ve diğer personel test edilecek ve NBA ekibinin uyması gereken katı kurallar olacak. NBA’de seyircilere şimdilik izin verilmeyecek. Ancak The Athletic’e göre testlere ek olarak, oyuncular da akıllı bir halka ile izlenecek.

Oura Smart Ring, COVID-19 Semptomlarını Erken Tespit Etmek İçin Tasarlanmıştır

Oura markasının akıllı halkası, olası bir COVID-19 hastalığının semptomlarını erken bir aşamada tanımak ve böylece enfeksiyon riskini azaltmak için tasarlanmıştır. NBA’nin Rockefeller Sinirbilim Enstitüsü araştırmacıları tarafından yapılan çalışmalara atıfta bulunduğu söyleniyor ki, yüzde 90 oranında COVID-19 semptomlarının akıllı bir halka sayesinde üç gün önceden teşhis edildiği açıklandı. Halkada bulunan LED sensörler, ivmeölçerler, jiroskoplar ve üç vücut sıcaklığı sensörü mümkün olduğunca fazla verinin kaydedilmesini sağlıyor. Titanyum halka dört ila altı gram ağırlığındadır ve şarj edilmeden bir hafta boyunca takılabiliyor. NBA’nin amacı yüzüğün oyunlarda bile günde 24 saat giyilmesi olacaktı.

NBA bu halkalarla ligin tekrar başlamasına tepki gösteren oyuncuların protestolarını engellemeyi hedefliyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER