Ana SayfaİnternetDizi/FilmNetflix’ten Yeni Özellik: 'Kendimi Şanslı Hissediyorum' Butonu Geliyor

Netflix’ten Yeni Özellik: ‘Kendimi Şanslı Hissediyorum’ Butonu Geliyor

Netflix ‘Shuffle Play’ özelliği 2021’in ilk yarısında kullanıma sunulacak. Şirket geçen yıl bu özelliği gözden geçirdiğini belirtmişti ve sonunda dünya çapında bir lansman yapacak. Duyuru, şirket tarafından yeni finansal performansının bir parçası olarak yapıldı. Shuffle Play, görüntüleme geçmişinize göre içerik seçerek değerlendirme sürecinde başarılı oldu ve Netflix‘in simgelerle dolu ana ekranından hayal kırıklığına uğramamanızı sağlayacak.

Yeni özellik ‘ Kendimi Şanslı Hissediyorum ‘ olarak adlandırılabilir. Kullanıcıların, içerik sağlayıcı algoritmalarının yanında ne izleyeceklerine karar vermelerini sağlayacaktır.

‘Shuffle Play’, Netflix ana ekranında profil simgenizin altında büyük bir düğmeyle yer alacak. Netflix, kişiselleştirme algoritmalarının tıklandığında beğeneceğinizi düşündüğü içeriği rastgele oynatır. Bu, halihazırda izlediğiniz bir filmi, izleme listenize eklediğiniz bir şeyi veya örneğin önceden izlediğiniz bir şeye yakın olan bir başlığı içerebilir.

Kullanıcılar Shuffle Play’den önce “Bir Şey Çal” adlı benzer bir özelliği fark ettiler. İki yıl önce, bu özellik kullanıcıların ünlü bir şovun rastgele bir bölümünü izlemelerine izin verdi.

Netflix ayrıca kaynaklara yeni özelliğin web veya akıllı telefonlarda değil, yalnızca TV’de kullanılacağını söyledi. Bu test aşaması için kaç kullanıcının seçildiği ise bilinmiyor.

Kaynak: PhoneWorld

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER