Ana SayfaNew York Otomobil Fuarı 2020 İptal Edildi

New York Otomobil Fuarı 2020 İptal Edildi

New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nın organizatörleri, bir zamanlar Ağustos ayında yapılması planlanan etkinliği düzenlemeyi planlıyorlardı. Ancak pandemi sürecinin bu yoğunlukta devam etmesi onların da planlarını sekteye uğrattı. Organizatörler Cuma günü bir açıklama yaparak, COVID-19 salgını nedeniyle fuarı 2020 yılı için resmi olarak iptal ettiklerini bildirdiler.

Bir sonraki fuar 2 Nisan ile 11 Nisan 2021 arasında gerçekleşecek ve basın günleri ise 31 Mart ve 1 Nisan olacak.

Büyük New York Otomobil Satıcıları Birliği tarafından düzenlenen New York Otomobil Fuarı’nın 10 Nisan’da New York’taki Jacob K. Javits Kongre Merkezi’nde başlaması planlanmıştı. Etkinlik, COVID-19’un Avrupa ve Kuzey Amerika’da görülmesinden sonra Ağustos ayı sonlarında yeniden planlandı.

Gösterinin geleneksel yeri olan Jacob K. Javits Kongre Merkezi, COVID-19 vakaları için bir sahra hastanesi olarak kullanılmaya başlandı. Kongre Merkezinde şu anda hasta yok. Ancak, organizatörlere göre hala aktif bir hastane olarak kurulmuş ve gelecek için bekleme modunda olması etkinliğin iptalini gerektiriyor.

Büyük New York Otomobil Satıcıları Birliği başkanı Mark Schienberg, otomobil üreticileri ve sergi ortaklarının bir gösteri yapmaları için “muazzam bir planlama” gerektiğini belirtti.

Schienberg, “Virüsün neden olduğu belirsizlik nedeniyle, 2020 Fuarına devam etmenin sağlıklı olmayacağını ve bunun yerine 2021’e daha da detaylı hazırlanmamız gerektiğini düşünüyoruz. Otomobil perakendecilerinin temsilcileri olarak, bu kriz geçtiğinde bu bölgede ve ülke genelinde yeni araçlara muazzam bir talep geleceğini biliyoruz. Gösterinin süreçte dolaşan tüketiciler için ne kadar önemli olduğunu da kesinlikle biliyoruz” dedi.

Kaynak: TechCrunch

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER