Ana Sayfa Motorlu Taşıt Elektrikli Araçlar Niu "2020 Q1" Raporunu Açıkladı

Niu “2020 Q1” Raporunu Açıkladı

Önde gelen Çin’li elektrikli scooter üreticisi NIU, koronavirüs pandemisinin etkilerini ve şirketin pandeminin ardından büyümeye dönüşünü gösteren 2020 Q1 için finansal raporunu yayımladı.

Koronavirüsün ekonomik etkileri, Q20’nin sonlarına ve 2020 Q2’nin başlarına kadar Batı’yı etkilemeye başlamasa da, Çinli şirketler neredeyse ilk çeyreğin tamamını etkisi altına aldı.

NIU’nun 2020 yılının ilk çeyreğinde pandemiden büyük ölçüde etkilenmiş olsa da, şirketin Q1 finansal raporunun yayınlanması şirketin iyi bir şekilde iyileştiğinin göstergesi oluyor.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, bu çeyrek öngörüleri yıllık bazda % 10-23 arasında bir artış var. Devlet tarafından zorunlu kılınan kapanmalar sırasında şirketin ne kadar üretim ve satış kaçırdığı göz önüne alındığında,bu büyüme etkileyici hale geliyor.

Mali rapor NIU için tamamen pozitif değildi. Şirket, 2019’un ilk çeyreğine göre satış ve gelirlerinde yıldan yıla düşüş yaşanmış durumda.

Çinli firmanın dünya çapında 2020 için toplam elektrikli scooter satışları, yıllık% 39.4 düşüşle 40.160 adede geriledi. Çin’de, NIU’nun en büyük pazarı olan elektrikli scooter satışları yıllık% 43.5 düşüşle 34.316 ya geriledi. Uluslararası satışlar 2020 ‘nin ilk çeyreğinde yıllık% 5,9 artışla 5,844 adede çıktı.

2020 yılının ilk çeyreğinde NIU 42 ülke ve 33 distribütöre ulaştı.

CEO Dr. Yan Li şirketin koronavirüs pandemisinin ilk çeyrek etkilerinden sonra nasıl ülke içinde toparlandığını şu sözlerle açıkladı;

“Yeni koronavirüsün devam eden salgını sonucunda satışlarımız birçok yönü zarar gördü. Çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğine öncelik verdik ve salgından hemen sonra şirketimizde çeşitli önleyici ve karantina önlemleri aldık. Salgına yanıt olarak alınan sıkı tedbirler nedeniyle Şubat 2020 yılının Şubat ve Mart aylarında iş geri dönme oranını düşürmek zorunda kaldık. Çin’de talebin toparlandığını ve Çin satışlarımızın ikinci çeyrekte sağlıklı büyümeye dönmesi bekleniyor. Uluslararası pazarlardaki faaliyetlerimiz etkilenmeye devam etti. Perakende satış ağı genişletmemiz geçici olarak askıya alındı. Mayıs ayından bu yana, seçici uluslararası pazarlardaki distribütörler ve bayiler çalışmaya devam etti ve genişleme planlarımızı yeniden etkinleştirmek için onlarla yakın bir şekilde çalışıyoruz. ”

Firmanın, koronavirüs pandemisinin etkilerini hafifletmeye yönelik uyguladığı planlar aşağıdaki gibidir,

  • Seçili distribütörler için uzatılmış kredi ödeme tarihleri ​​ve ilk çeyrekte satış hacmi hedefleri eksik olanlar da dahil olmak üzere bayilere indirimler verildi.
  • Şubat ayının ikinci yarısında fabrikalar yeniden açıldı ve Nisan ayına kadar normal tedarik zinciri faaliyetlerine yeniden başlandı.
  • Birinci çeyrekte önceki sermaye harcama planlarını azaltıldı ve ertelendi.
  • İkinci çeyrekte Çin’de perakende satış ağının genişlemesine devam edildi.
  • Çin’deki talebin toparlanmasıyla kapasiteyi daha da arttırmak için Changzhou’daki başka bir mülk için arazi kullanım hakkı edinilmesi planlandı.
  • Ocak ayında 28,5 milyon RMB ve Nisan ayında 48,9 milyon RMB banka kredileri ödendi.
  • Daha düşük faiz oranlı kredi limitine 40 milyon RMB ekleyerek Haziran ayında vadesi dolacak bir banka kredisinin yeniden finanse edildi.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,949TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Uzaktan Eğitime Yeni Formül!

DORinsight tarafından yapılan araştırma, ebeveynlerin uzaktan eğitim sisteminden beklentilerini ortaya koydu. Katılımcıların %78’i uzaktan eğitimde online sınıf ortamında interaktif bir portal tasarımının,...

Honor Yeni Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu: Hunter V700

Ürün gamına bir yenisini daha ekleyerek yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı Hunter V700’ü duyuran HONOR, Hunter V700 ile oyun için gereken yüksek performansı,...

Xiaomi Ekosistemine Sahip İlk Araç Baojun E300 Çin’de Satışa Çıkacak

Baojun E300 elektrikli otomobilin tamamı 26 Eylül'de Pekin Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak. Xiaomi'nin ekosistemine destek verecek olan otomobil, Suning ile birlikte Çinli otomobil üreticisi Baojun tarafından inşa ediliyor.

Airbus Yeni Sıfır Emisyon Konsept Uçağını Duyurdu

Airbus, 2035 yılına kadar hizmete girmesi planlanan dünyanın ilk sıfır emisyonlu ticari uçağı için üç konsept geliştirdi. Bu konseptlerin her biri, şirketin,...

Türkiye’nin İlk Dijital E-Spor Müzesi Açılıyor

Riot Games, oyun severleri 40 gün sürecek dijital etkinliklere katılmaya ve esporun ilk dijital müzesini birlikte oluşturmaya davet ediyor.