Ana SayfaDonanım & YazılımODTÜ'den Mobil Cihazlar ile İngilizce Konuşma ve Yazma Pratiği İçin Ücretsiz Uygulama:...

ODTÜ’den Mobil Cihazlar ile İngilizce Konuşma ve Yazma Pratiği İçin Ücretsiz Uygulama: Donut

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), cep telefonları üzerinden İngilizce konuşma ve yazma pratiği yapay zeka destekli ücretsiz mobil uygulama geliştirdi.

ODTÜ’nün mühendislik, sosyoloji ve yabancı diller bölümlerinden mezun olan üç girişimcinin hayata geçirdiği Donut, yapay zeka destekli İngilizce eğitimi veren mobil bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. ODTÜ‘nün Ar-Ge merkezinde geliştirilen Donut’ı tamamen yerli bir ürün olarak değerlendiren Donut Language Game Kurucu Ortağı Başak Temel, Donut’ın farklılığı son derece gelişmiş bir yapay zeka kullanması, 1 yıl boyunca Türkler üzerinde test edilerek dil öğrenirken en çok yapılan hatalar ve zorluklar araştırılarak yapay zeka kodlanması ve herkesin dil seviyesini kavrayan bir robot ile kişiye özel bir eğitim sunması” dedi.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi ve yazılımın geliştiricilerinden Orçun Devrim ise uygulamanın doğal ve derinlemesine İngilizce öğrenme süreci sağladığını anlattı. Uygulama ile teknolojinin sınırlarının zorlandığını belirten Devrim, “Bu salgın döneminde insanlara İngilizce bilgilerini ve hayatlarını iyileştirebilecekleri bir imkan da sunulmuş oluyor” dedi.

Donut isimli mobil uygulamaya Google Play Store’dan, bilgisayarlarla yazılımı kullanmak isteyenler için ise “donutlanguage.com” adresinden ulaşılabiliyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER