Ana Sayfa Donanım & Yazılım OnePlus Tarafından Tanıtılacak Dört Yeni OxygenOS 11 Özelliği

OnePlus Tarafından Tanıtılacak Dört Yeni OxygenOS 11 Özelliği

1. Her Zaman Açık Ekran

OnePlus hayranları uzun bir süredir, şirketten telefonlarına Her Zaman Açık Ekran eklemesini talep ediyordu. Şirket CEO’su Pete Lau ile kullanıcıların bu isteğine tepkisiz kalmadı ve bu yılın başlarında ürünün bu özelliğe sahip olacağını açıkladı.

Bugün Lau, Weibo’ya yalnızca ‘Zaman’ AOD temasını detaylandırmakla kalmayıp, aynı zamanda kullanıcılara sunulacak diğer tasarım seçeneklerinden de bahsetti. Söylenene göre ‘Zaman’ AOD teması, ABD’deki Parsons Koleji’nden öğretmenler ve öğrencilerle ortaklaşa oluşturuldu. Telefonun kilidini açtığınızda ekran, günlük uygulama kullanımınız ile birlikte saati ve pil şarjını gösterecek. Bu özellik, telefonu fazla kullanıp kullanmadığınızı ve dijital detoks ihtiyacınız olup olmadığını size hatırlatmanın yeni bir yolu!

İşte size bu AOD temasının nasıl ortaya çıktığı hakkında fikir veren kısa bir video:

2. Büyük Kullanıcı Arayüzü Değişikliği

OnePlus zaten minimal bir Android deneyimi sunuyor. Bu yüzden birçok kullanıcı da, birinci sınıf donanım ve temiz yazılım deneyimi için şirketin yanında yer alıyor. Ancak OnePlus, telefonlarının tek elle kullanımını basitleştirmek için Samsung’un One UI kaplamasına benzer bir şey geliştiriyor.

oxygenos 11 özellikleri

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, OxygenOS 11, parmağınızın ulaşabileceği şekilde üstte çok sayıda beyaz boşluk ve altta etkileşimli öğeler içeriyor. Ayarlar sayfasının yeni tasarımı, yeni bir kullanıcı arayüzü, alt gezinme çubukları ve iyileştirilmiş bir galeri görünümü sizleri bekliyor.

3. Zen Modu 2.0

Telefonunuzu 20 dakikalığına tamamen kilitleyen dijital detoks özelliği Zen Mode, geçen yılın başlarında OnePlus 7 ile tanıtılmıştı. Şimdilerde birkaç iyileştirme aldı ve şirket OxygenOS 11 ile Zen Mode 2.0’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

oxygenos 11 - zen modu 2.0

OnePlus, başarılarınızı paylaşma ve dijital detoks sonuçlarınızın nasıl olduğunu gösterme seçeneğiyle birlikte bir toplu meditasyon özelliği de ekleyecek. Bu, genel bir sürümden önce belirli optimizasyonları alacak olan kullanıcı arayüzü yenilemesini ve mevcut özellikleri tamamlayacak.

4. Geliştirilmiş Karanlık Mod

Lau ayrıca OnePlus’ın Hollandalı tasarım öğrencisi Leandroo Li Anzhu ile OxygenOS 11’deki karanlık modu yeniden düzenlemek için birlikte çalıştığını açıkladı. Anzhu, karanlık mod özelliğinin arka planı siyaha çevirmekten daha fazlası olması ve katmanlara sahip olması gerektiğine inanıyor. Ayrıca, OxygenOS 11, hızlı bir ayar geçişi, planlanmış karanlık mod ve daha fazlasını, pano boyunca optimizasyonlarla birlikte getirecek.

Gönderi, karanlık mod devreye girdiğinde tatlı küçük bir animasyon gösteren yukarıda eklenmiş bir GIF içeriyordu. OnePlus önümüzdeki hafta özellikleri detaylandıracak, bu yüzden daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin. Şirket ayrıca, Android 11‘e dayalı son OxygenOS 11 geliştirici ön izlemesini tüm dünyadaki kullanıcılara sunacak.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Mikroorganizma Ve Virüslere Karşı Uzun Süreli Koruma Sağlayan Teknoloji İle Türkiye Tekstil İhracatına 700 Milyon Dolarlık Katma Değer!

“Giyilebilir Teknolojiler” alanında inovatif çözümler üreten teknoloji şirketi Infinitech, üniversite & sanayi iş birliği projeleri kapsamında, Yeditepe Üniversitesi ile birlikte tamamladığı AR-GE...

‘28 Ocak Veri Gizliliği Günü’nde Verinize Sahip Çıkın!

28 Ocak günü tüm dünyada 2006 yılından beri, Türkiye’de ise Kişisel Verileri Koruma Kanunu KVKK’nın yürürlüğe girdiği 2016 yılından beri ‘Veri Gizliliği...

Ebeveynler, Ebeveyn Kontrol Yazılımları Hakkında Ne Düşünüyor? En Çok Yetişkin İçerikleri Filtreleniyor

Ebeveynler, çocuklarının online güvenliğini izleme konusunda nasıl bir tutuma sahip? Siber güvenlik kuruluşu ESET, Family Online Safety Institute’nün raporunu paylaştı. Buna göre genç...

TP Vision, 5. Nesil Yapay Zekalı P5 Görüntü İşleme Teknolojili Yeni Televizyonlarını Tanıttı

Philips TV & Sound; yeni nesil OLED ve mini-LED Ambilight TV’lerinde geliştirilmiş yapay zekalı görüntü işleme teknolojisi kullanıyor.    

Ford Otosan, dünyanın en önemli cinsiyet eşitliği araştırması ‘Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde

Türk otomotiv sanayinin öncü gücü ve kadın istihdamı lideri Ford Otosan, otomotivden finansa, enerjiden teknolojiye kadar 11 farklı sektörde faaliyet gösteren 380...