Ana SayfaDonanım & YazılımBlokzinciri TeknolojisiPayPal da Kripto Para Dünyasına Giriyor!

PayPal da Kripto Para Dünyasına Giriyor!

Dünyanın en büyük elektronik ödeme sistemleri blokzinciri ve dijital paralar ile olan ilişkisini gün geçtikçe artırıyor. Geçtiğimiz günlerde haberini de yaptığımız Visa’nın dijital para patenti almak için başvuruda bulunması ve Visa CEO’su Kelly’nin dijital para destek açıklamalarının ardından bir gelişme de finans devi PayPal cephesinde yaşandı. PayPal, Avrupa Komisyonu ile iletişime geçerek kendi kripto parasını geliştirdiğini açıkladı.

PayPal, 2014 yılından beri kripto para dünyasında çalışmalarını sürdürüyor. Coinbase ile de iş birliği yapan PayPal, geçtiğimiz yıl da Facebook’un geliştirdiği Libra aldı dijital para projesine katılmış ancak Ekim 2019’da bu projeden ayrıldığını açıklamıştı. Şirket, Mart ayında da Avrupa Komisyonuna bir mektup göndererek kendi kripto parasını geliştirmek için çalışmalara başladığını işaret etti.

PayPal, geçtiğimiz aylarda Avrupa Komisyonuna gönderdiği bu mektupta “kripto-varlıkların gelişimini yakından takip ettiğini” ve kripto paralara yönelik yeni hizmetler ve ürünler geliştirmek için ciddi “adımlar atmaya başladığını” belirtiyor.

Avrupa Komisyonu da kripto para ile ilgili regülasyon çalışmalarını sürdürüyor. Komisyon, 2019 yılı sonunda kripto para regülasyonlarıyla ilgili danışmanlık almaya başlayarak PayPal gibi birkaç şirketle de iletişime geçmişti. Şirket, kendi kripto para çalışmalarına da devam ettiğini açıklayarak bunun üzerine komisyona mektup göndererek bu alanda yapılacak yasal regülasyonları da desteklediğini belirtti.

“Bir yandan bu teknolojilerle ilgili yeniliklerin önünü açacak bir yandan da konuyla ilgili belirsizlikleri giderecek olan regülasyonlar sektörün büyümesine katkıda bulunabilir.”

Kaynak: Koin Bülteni

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER