Ana SayfaDonanım & YazılımBlokzinciri TeknolojisiPayPal Kripto Para Kullanma Özelliği Getirdi

PayPal Kripto Para Kullanma Özelliği Getirdi

PayPal‘ın bu yılın başından beri planlamakta olduğu eylemi olan kripto para piyasasına girişi gerçekleşti. Paypal artık kullanıcılarının Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paraları satın alma, gönderme, saklama ve bu paralarla alışveriş yapma gibi hizmetleri sağlamaya başladı.

PayPal, 2021 yılının başından itibaren kendi ağına dahil olan 26 milyon satıcıdan kripto para ile alışveriş yapılması imkanı da verecek. Firma bu hamlesiyle sanal paraların küresel çapta kullanımını teşvik etmeyi ve kendi ağını önümüzdeki yıllarda ortaya çıkacak yeni kripto paralara uyumlu hale getirmeyi amaçlıyor.

PayPal’ın Başkanı Dan Schulman, ülkelerin merkez bankalarıyla görüştüklerini ve PayPal’in oynayabileceği roller üstünde çalıştıklarını açıkladı. Ayrıca bu çalışmalarını gerçekleştirirken bütün dijital para birimlerinin göz önünde bulundurduğunu ifade etti.

PayPal’in bu yeni özelliğini önce Amerikalı kullanıcıların hizmetine sunacak. 2021 yılının ilk yarısı itibariyle de diğer ülkelerin kullanıcılarına açılacak.

California merkezli firmanın dünya çapında 346 milyon kullanıcısı mevcut. Bu kullanıcı kitlesi nedeniyle Paypal’ın kripto para dünyasına girişi oldukça önemli bir gelişme.

PayPal ayrıca yaptığı açıklama ile göre kripto para kurlarını fiat paralar, yani Amerikan Doları gibi devletler tarafından basılan ve kontrol edilen para birimleri üzerinden belirlenecek. Buna göre yapılan işlemlerde satıcılar kendi hesaplarına isteklerine göre kripto paranın tercih ettikleri fiat para karşılığı aktarılacak.

Dünya çapındaki birçok ülkenin merkez bankası, gelecekte kendi para birimlerinin dijital versiyonlarını piyasaya süreceklerini açıklamıştı. Bu muhtemelen gelişmeler düşünüldüğünde Paypal’ın bu hizmetleri gelecekte daha da çok işlem hacmine ve kullanıcıya ev sahipliği yapacak gibi duruyor.

Kaynak: BBC

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER