Ana SayfaOyunPlayStation 5 kontrolcüsü: DualSense

PlayStation 5 kontrolcüsü: DualSense

PlayStation 5 ile ilgili duyumlar oldukça fazla ilgi görüyor. Sony de yeni cihazıyla ilgili bilgileri kısım kısım bizlerle paylaşıyor. Son olarak, DualSense duyuruldu. DualSense yenilenen tasarımı ile karşımıza çıktı.

PlayStation 4’te DualShock ile karşımıza çıkan SonyPlayStation 5 kontrolcüsü DualSense ile karşımıza çıktı. Paylaş butonunu Oluştur olarak değiştiren Sony kontrolcünün farklı el boyutlarına sahip birçok oyuncu tarafından test edildiği ve en iyi tutuşa bu şekilde ulaşıldığı açıklandı.Oluştur butonu, oyuncunun yayınlarını paylaşmasını sağlıyor. Kontrolcünün üstündeki hoparlör ve mikrofon sayesinde kulaklık kullanmaya da gerek kalmıyor.

DualSense’in tasarımı

DualSense‘e baktığımızda tasarımın çok hoş olduğunu söyleyebiliriz. Beyaz rengin üstün olduğu kontrolcüde, tetik tuşları ve joystick kısımlarında siyah renk kullanılıyor. Dokunmatik yüzey de beyaz renk ile karşımıza çıkıyor. İki tonlu renk tasarımına, mavi tondaki ışık çubuğu da destek veriyor. Bu ışık dokunmatik yüzeyin sağında ve solunda konumlanıyor. Titreşim seviyesinin de yüksek olacağı gelen bilgiler arasında .

SIE Başkanı ve CEO’su Jim Ryan; DualSense, önceki kontrolcülerimizden radikal bir şekilde ayrılıyor. Yeni kontrolcü, PS5’teki birçok yenilikçi özellikle birlikte oyunlar için dönüştürücü olacak. PS5’in yıl sonundaki lansmanına doğru ilerlerken, bu heyecan verici yolculuğu bizimle paylaştığı için PlayStation topluluğuna çok teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki aylarda PS5 hakkında konsol tasarımı da dahil olmak üzere daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz” açıklamasını yaptı .

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER