Ana SayfaDonanım & YazılımPolonya Gıda Tedarik Zincirini Bitcoin SV İle Yönetecek

Polonya Gıda Tedarik Zincirini Bitcoin SV İle Yönetecek

Blokzincirinin en fazla kullanıldığı alanlardan bir tanesi tedarik zinciri. Polonya Ulusal Tarım Destek Merkezi (KOWR) ve nChain arasındaki işbirliği sayesinde, Bitcoin SV (BSV) blokzinciri, bir gıda pasaportu projesi altında bilgilerin verimli bir şekilde dolaşımını sağlamak için kullanılacak.

Polonya Ulusal Tarım Destek Merkezi (KOWR), uzun süredir Polonya’nın tarımsal üretimini teşvik etmeyi ve sürdürülebilir kalkınmayı desteklemeyi amaçlayan bir gıda pasaportu projesi üzerinde çalışıyor. Bunun için blokzinciri teknolojisinin tedarik zincirinde etkili bir şekilde bilgi akışını sağlamanın yolu olduğunu ve BSV‘nin bunu yapmak için kullanılabileceğini fark ettiler.

BSV blockchain üzerinde çalışmak için, Genel Müdür Yardımcısı Wojciech Kędzi, nChain ile KOWR adına bir gizlilik anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre çiftçilere ürünleri için güvenilirlik ve kârlılıkta genel bir artış sağlayacak bir sistem üzerinde çalışılacak. Aynı zamanda tüketiciler de gıdaların nasıl üretildiğine dair doğrulanabilir bir geçmişe sahip olarak malların kalitesini ve piyasa fiyatını tespit edebilecekler.

Kaynak: Precisionag

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER