Ana SayfaOyunMobil OyunPUBG Mobile, 117 Diğer Uygulamayla Birlikte Hindistan'da Yasaklandı

PUBG Mobile, 117 Diğer Uygulamayla Birlikte Hindistan’da Yasaklandı

Hindistan’da Çin uygulamalarına yönelik düzenlenen bir başka hamlede hükumet bugün, Çin menşeli 118 uygulamayı daha yasaklamaya karar verdi. Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, şu anda Hindistan’da yasaklanmış olan tüm uygulamaları listeleyen bir bildiri yayınladı.

Buradaki en büyük isim belli ki, hükümetin birkaç ay önce 59 Çin uygulamasını ilk kez yasakladığında yasağın dışında bırakılan PUBG Mobile. Ancak bu sefer PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite yasaktan kurtulamadı ve listede yer aldı.

Bu yazı yazıldığı esnada PUBG Mobile’ı hâlâ yasaklanmamış durumda ve eşleştirme de düzgün çalışıyor. Muhtemelen son uygulama yasakları dalgası gibi olursa, PUBG Mobile ve Lite büyük olasılıkla Play Store’dan ve App Store’dan çok yakında kaldırılacak ve aynı zamanda çalışmayacak.

Bu ek 118 uygulamanın yasaklanmasının ardında verilen nedenler, TikTok’un SHEIN ve WeChat gibi diğer uygulamalarla birlikte yasaklandığı zamanki ile benzer. Hükümet, uygulamaların “Hindistan’ın egemenliğine ve bütünlüğüne, Hindistan’ın savunmasına, Devletin Güvenliğine ve Kamu Düzeni: Hindistan Hükümeti’ne zarar verdiğini” iddia ediyor.

Listede yer alan diğer büyük uygulamalar ise Rise of Kingdoms, Art of Conquest ve Arena of Valor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER