Ana SayfaOyunPUBG Mobile, Lansmandan Bu yana 3,5 Milyar Dolar Küresel Gelir Elde Etti

PUBG Mobile, Lansmandan Bu yana 3,5 Milyar Dolar Küresel Gelir Elde Etti

PUBG Mobile son birkaç yıl içinde Hem Android hem de iOS’ta en popüler oyunlardan biri oldu ve Sensor Tower’ın sunduğu yeni bir rapor da bunun bir kanıtı. Rapora göre, PUBG Mobile lansmanından bu yana 3,5 milyar doların üzerinde gelir elde etti ve bunun 500 milyon doları sadece son 72 günden geliyor.

Oyun, küresel COVID-19 salgını nedeniyle günlük kullanıcı sayısındaki artıştan sonra Temmuz ayı sonunda 3 milyar dolarlık bir gelire ulaştı. Hindistan’daki yasağın oyun üzerinde maddi olarak olumsuz şekilde etki etmesini beklerken genel olarak, oyun 2020 yılında 198 milyon yeni indirmeleri ile gelirlerinde 1,8 milyar $ kazandı.

Pazarlar arası gelir dağılımı açısından Çin, PUBG Mobile’daki küresel oyuncu harcamalarında en üst sırada yer alıyor, ancak oyun yerel düzenlemelere uygun olarak ülkede farklı bir başlık altında pazarlanıyor. İronik bir şekilde ‘ Barış İçin Oyun ‘ olarak adlandırılan oyunun Çin versiyonu, şimdiye kadar yalnızca App Store’da yaklaşık 1,9 milyar dolar gelir elde etti. Amerika Birleşik Devletleri tüm oyuncu harcamalarının % 13.6’sı ile 2. sırada yer alırken, Japonya% 5.5 ile ilk üçe giriyor.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER