Ana Sayfa Oyun Mobil Oyun “PUBG MOBILE Şehrin Efsaneleri” Turnuvasının Kazananları Belli Oldu

“PUBG MOBILE Şehrin Efsaneleri” Turnuvasının Kazananları Belli Oldu

Dünyanın en popüler oyunlarındanPUBG MOBILE’ın bu sene ilki düzenlenen Türkiye turnuvası PUBG MOBILE Şehrin Efsaneleri’nde final karşılaşmaları gerçekleşti. Toplam 227 puanla tüm rakiplerini geride bırakan Marmara Bölgesi takımı Lux E-sports, şampiyonluk unvanının yanı sıra 100 bin TL para ödülünün kazananı oldu. Toplamda 188 puan elde eden Crew Jolly ise şampiyonayı ikinci sırada bitirdi.

Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden beş bine yakın takımın katıldığı PUBG MOBILE Şehrin Efsaneleri‘nde lig aşamasını en üstte bitiren 16 takım 20-21-22 Kasım’da düzenlenen final karşılaşmalarında, toplamda 400 bin TL ödül havuzundan pay almak için kıyasıya mücadele etti. PUBG MOBILE’ın YouTube, Twitch ve Facebook kanallarından yüzbinlerce espor hayranı tarafından takip edilen final karşılaşmalarında Marmara Bölgesi takımı Lux E-sports 100 bin TL para ödülünün kazananı oldu.

Şampiyonayı ikinci sırada tamamlayan Crew Jolly, 75 bin TL ödülü kazanırken, Hard Esports ise üçüncülük ödülü 50 bin TL’nin kazananı oldu.

Hard Esports’u sırasıyla Special for Adana, Mad of Seven, Mirliva, Quantum Esport, Slow Motion, Hzteam, Kayseriespor, Number One, Real Mardin, Mak, Mezra, Lavita takip etti.

Bu sene ilki gerçekleşen PUBG MOBILE Şehrin Efsaneleri etkinliğinin 2021’de de düzenlenmesi bekleniyor.

Şehrin Efsaneleri için dünyada ve Türkiye’de en büyük espor organizasyonlarını düzenleyen ESL Türkiye, oyun tutkunlarıyla markaları bir araya getiren espor ajansı Next In Game vedünyanın en popüler mobil oyunlarından PUBG MOBILE birlikte çalıştı.

PUBG MOBILE’da espor Global Championship ile devam ediyor

Türkiye’de Şehrin Efsaneleri etkinliği sona ermiş olsa da PUBG MOBILE hayranları espor heyecanını PUBG MOBILE Global Championship (PMGC) ile yaşamaya devam edecek. Türkiye’den iki takım, Futbolist ve Klas Digital Athletics, dünyanın en iyi PUBG MOBILE takımlarına karşı 2.000.000 Amerikan Doları ödül havuzu ve dünyanın en iyi PUBG MOBILE takımı gibi önemli bir unvanını alabilmek için mücadele edecek. Etkinlik 24 Kasım tarihinde başladı.

PUBG MOBILE Pro League (PMPL) planları açıklandı

2021 programı dahilinde Bağımsız Devletler Topluluğu, Türkiye, Batı Avrupa, Arabistan, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Brezilya’dan oluşan 7 yeni bölge PUBG MOBILE Pro League (PMPL)‘de var olan Güney Asya ve Güneydoğu Asya bölgelerine katılacak.

Bu yıla benzer şekilde, yeni açıklanan 2021 programı yıl sonunda yapılacak PUBG MOBILE Global Championship (PMGC) ile PMCO’ları ve PMPL’leri iki sezona ayıracak. PMCO Bahar Mevsiminde kayıtlar 1 Ocak 2021’de açılacak ve 24 Ocak’ta kapanacak. Oldukça genişletilmiş program ve yeni PMPL ve PMCO bölgelerinin yanında ekosistem ayrıca yaz aylarında dünyanın en iyi profesyonel takımlarının ev sahipliğinde heyecan verici PUBG MOBILE Invitationals’ı da sunacak. İlk 1. kademe mobil espor olma hedefiyle, 2021 programı ayrıca bu yıl ilki ESL partnerliğiyle Katoviçe’de açılan PUBG MOBILE stüdyolarının dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde açılmasını da kapsıyor.

Haberler ve yayınları alttaki PUBG MOBILE sosyal medya kanallarından takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/pubgmobile_tr/https://www.youtube.com/pubgmobileturkiyehttps://twitter.com/pubgm_trhttps://www.facebook.com/PUBGMOBILE.TR.OFFICIAL

PUBG MOBILE’ın temeli 2017 yılında interaktif eğlence dünyasında fırtınalar estirerek fenomen olan PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS’a dayalıdır. Oyuncular kimin ayakta kalan son kişi olacağını belirlemek ve kozlarını paylaşmak için, 100 kişiye kadar gruplar halinde, uzaktaki bir adaya paraşüt açar. Oyuncular kendi silahlarını, araçlarını ve malzemelerini bulup toplamalı, gittikçe küçülen bir oyun alanına zorlayan, görsel ve taktiksel açıdan zengin bir savaş bölgesinde karşılarına çıkan her rakibi yenmelidir.

Daha fazla bilgi için PUBG MOBILE’ın Facebook, Twitter ve YouTube sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Tüm İmzalama Çözümleri Tek Platformda – Herkesin Bir Asistanı Olacak!

Günlerce süren imzalama süreçleri artık emek, zaman ve nakit kaybına neden olmayacak. İşlerin aksamasını veya beklemesini istemeyen bireyler ve şirketler, imza ve...

İthal Kamyon Çekici Pazarının Geleneksel Birincisi: MAN

MAN, pandeminin getirdiği zorlu koşullara karşın Türkiye ithal kamyon çekici pazarındaki geleneksel birinciliğini 2020 yılında da sürdürdü. İleri teknolojisi, üstün performans ve...

KKTC’nin Yerli Otomobili “GÜNSEL” Halkla Buluşuyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli ve milli otomobili GÜNSEL, halkla buluşuyor. Son üç aydır başta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar...

GSK ve Vir Biotechnology COVID-19’a Karşı ACTIV-3 Antikor Tedavisi Çalışmasına Başladığını Duyurdu

GSK ve Vir Biotechnology, hastaneye yatırılmış erişkin COVID-19 hastalarında ACTIV-3 çalışmasına başladıklarını duyurdu. Başlatılan Faz 3 çalışmasıyla VIR-7381 isimli antikor tedavisinin etkililiği...

AppGallery’nin Yeni Görünümünü Keşfedin!

Huawei, akıllı telefon kullanıcılarına binlerce uygulama ve oyunu keşfetmenin yeni yollarını sunan AppGallery’nin yeni arayüzünü tanıttı. Yeni arayüzüyle AppGallery, geliştiricilerin kullanıcılarla daha...