Ana SayfaGündemQuenchSea - Deniz Suyunu Taze İçme Suyuna Dönüştüren Cihaz

QuenchSea – Deniz Suyunu Taze İçme Suyuna Dönüştüren Cihaz

Bu cihaz ile içilemeyen deniz suyunu temiz içme suyuna dönüştürebilirsiniz.

QuenchSea, tuzlu deniz suyunu temiz içme suyuna dönüştürebilen taşınabilir bir cihaz. Cihaz şu anda Indiegogo’da finanse ediliyor ve büyük ilgi görüyor.

QuenchSea Tüm Dünyaya Temiz İçme Suyunu Ulaştırmayı Hedefliyor

Hafifliği ve taşınabilirliği nedeniyle QuenchSea cihazı, sırt çantalı gezginler, yürüyüşçüler, denizciler ve deniz kenarında uzun zaman geçiren diğer insanlar için ideal ve ilginç bir cihaz. QuenchSea tatilde içme suyu satın almak istemeyen, ancak kendileri üretmek isteyen insanlar için de heyecan verici bir çözüm olarak görülüyor. Yazdığımız bu gruplar ürünün ana hedef grupları olmasına rağmen, projenin arkasında insani bir hedef de var. QuenchSea, dünyaya temiz içme suyu sağlamak istiyor ve 2027 yılına kadar 100 milyon cihaz satmayı planlıyor. Bu tür girişimlere ise şu anda acilen ihtiyaç vardır, şu an dünya çapında 2 milyar insanın temiz içme suyuna erişimi yoktur ve neredeyse 7 milyon kişi her yıl doğrudan veya dolaylı olarak kirli sudan ölmekte. Kirlenmiş suyu veya tuzlu suyu içme suyuna dönüştüren cihazlar uzun zamandır var, ancak QuenchSea 52 Euro’luk bir fiyatla piyasadaki en uygun fiyatlı cihaz.

Tuzlu su içme suyuna nasıl dönüştürülür?

QuenchSea’nın çalışma şekli ise şöyledir: Hidrolik sistem kullanılarak cihazdaki tuzlu suya 60 bara kadar basınç uygulanır ve daha sonra ters ozmoz kullanılarak tuzdan arındrır. Dahili 3 filtreli sistem bakteri, virüs ve mikroplastikleri ve diğer istenmeyen partikülleri sudan temizler. Bir filtre ayrıca karbonun filtrelenmesini ve suyun daha lezzetli olmasını sağlar. Filtre cihazının ucuz fiyatı ise bu sebeplerden dolayı çok şaşırtıcı değildir, sonuçta kullanıcı kendisi aktif olmalı ve cihazı uzatılabilir bir çubukla manuel olarak çalıştırmalıdır. Çubuk, cihaz suyun filtrelendiğini gösterene kadar ileri geri döndürülür. QuenchSea, biri tuzlu suyu emen diğeri içme suyunu iten iki ince hortumla donatılmış.

Saatte 2-3 Litre İçme Suyu

QuenchSea, günde toplamda 50 litre olmak üzere saatte iki ila üç litre arası içme suyu üretebilir. Üretilen içme suyunun TDS değeri 1000’den düşüktür ve bu nedenle DSÖ’nün taze içme suyu yönergelerine uygun. Kampanya şu anda Indiegogo‘da finanse ediliyor ve finansman hedefine ulaşmış durumda. Ancak, kampanya neredeyse üç haftadır devam ediyor. Destekleyiciler her biri 52 avro karşılığında bir cihaz satın alabilir veya sosyal amaçlı bağış olarak 28 avro katkıda bulunabilir.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER