Ana SayfaDonanım & YazılımGiyilebilir TeknolojilerRazer, CES 2021'de RGB Aydınlatmalı Yüksek Teknolojili Yüz Maskesini Tanıttı

Razer, CES 2021’de RGB Aydınlatmalı Yüksek Teknolojili Yüz Maskesini Tanıttı

Yüksek teknolojili oyun sistemleri ve aksesuarları geliştirmenin yanı sıra, Razer genellikle bazı sıra dışı ürünler üretiyor. Şirketin oyuncular için sakız vb ürettiğini gördük. Şimdi de, Irvine merkezli şirket Project Hazel adında yeni bir yeniden kullanılabilir N95 konsept maskesini tanıttı.

RGB Işık ve Ses Projeksiyonlu Yüz Maskesi

Maske parlak bir dış yüzeye sahip ve su geçirmez ve çizilmeye karşı dayanıklı plastikten yapılmıştır. Aynı zamanda şeffaftır, insanlarla konuşurken dudak okumaya ve ifadeleri anlamaya izin verir.

En çekici özellik, ağzınızın her iki yanında bulunan iki dairesel vantilatörde yatmaktadır. Razer, Project Hazel’ın solunan havayı ve ayrıca solunan CO2’yi filtreleyecek aktif disk tipi vantilatörler kullanacağını söylüyor. Şirket ayrıca, COVID-19 virüsü, yani DUH içeren havadaki parçacığın% 95’ini filtrelemenin onaylanacağını belirtti.

RGB ve ses projeksiyonlu Razer projesi ela maskesi

İkinci ilginç özellik Ses Projeksiyonu. Maskede mikrofonlar ve ventilatöre gömülü bir amplifikatör olacaktır, bu da kendinizi tekrar etme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Razer, Verge’e, hoparlörlerin ne kadar gürültülü olması gerektiğini belirlemek için bir THX ses mühendisleri ekibi ile hala patent bekleyen teknoloji üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Chroma RGB LED’leri destekliyor. Her solunum halkası, seçtiğiniz renkte parlayabilir. Ayrıca,  başkalarının konuştuğunuzu görebilmesi için ağzınızı aydınlatmak için gece vakti otomatik olarak devreye giren bir dizi LED vardır.

Razer ayrıca maskeyi kullanılmadığında UV ışığı ile sterilize eden büyük bir şarj kutusu eklemeyi planlıyor. Şirket, bunun dünyadaki en akıllı maske olacağını söylüyor. 

Şu an itibariyle, Project Hazel henüz FDA, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri veya Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi’nden gerekli tüm onayları ve sertifikaları almadı.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER