Ana SayfaOyunRazer, E-spor Oyuncusu Sağlığına Odaklanan Yeni Programını Duyurdu

Razer, E-spor Oyuncusu Sağlığına Odaklanan Yeni Programını Duyurdu

Razer’ın yepyeni “Champions Start from Within” Sağlık Programı, profesyonel ve gelişmekte olan espor sporculara fiziksel ve zihinsel refahlarını yönetmek için hepsi bir arada kaynak sağlayacak.

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer™ (Hong Kong Hisse Senedi Kodu: 1337), bugün son derece zorlu ve yoğun rekabetçi oyun endüstrisinde sağlıklı ve sürdürülebilir oyun alışkanlıklarını teşvik etmeyi amaçlayan “Champions Start from Within” espor sağlık programını başlattığını duyurdu. Razer, videolar, makaleler, bağlantılar ve etkinlikler türünde kaynaklar sağlamak için psikologlar, fizyoterapistler, beslenme uzmanları ve diğer uzmanlarla iş birliği yapacak. Hem profesyonel hem de amatör olan e-spor oyuncuları, bu kolay erişilebilir kaynaklara başvurup, oyunlarını geliştirirken fiziksel ve zihinsel sağlıklarını arttırabilecekler. 

Newzoo’ya göre, geliri önemli ölçüde artan küresel e-sporun, 2021’de yıllık olarak 14,5% büyüme görerek 1.084 milyon dolar değerine gelmesi bekleniyor. Pek çok rekabetçi oyun turnuvalarında kazanılan şöhret, tanınma hissi ve sürekli artan ödül miktarlarından ötürü, sporcular genellikle sınırlarını zorlarken bu süreçte farkında olmadan zihinsel ve fiziksel sağlıklarını ihmal ediyorlar. Sonuç olarak, bir e-spor sporcusu için ortalama emeklilik yaşı, geleneksel sporcu emeklilik yaşından çok daha genç olan 25 yaş civarındadır. Genellikle, düzensiz programların ve diyetlerin neden olduğu fiziksel zedelenmeler ve zihinsel stres, emekliliğin ana nedenleri olarak gösterilmektedir.

Razer Global Esports Direktörü Flo Gutierrez, “E-spor sahnesi dinamik ve hızlıdır. Zaten onu bu kadar heyecan verici ve ilgi çekici yapan da budur – ancak endüstri, fiziksel ve zihinsel sağlığa çok fazla vurgu yapmadığı için pek çok sporcu daha uzun süreli bir kariyer adına zihin ve bedenlerine nasıl bakması gerektiği konusunda bilgisiz” dedi. “Her seviyedeki oyunculara ve takımlara yeterli desteğin verilmesini sağlamak istiyoruz, bu yüzden sahada önde gelen uzmanlarla görüştük ve bu programı onlar için tasarladık.”

Champions Start from Within (Şampiyonluk Bedende Başlar)

Fiziksel aktivite, zihinsel sağlık, uyku ve beslenme olmak üzere dört temel dikeye odaklanan Razer, bu programı desteklemek için espor sağlık uzmanlarını, profesyonel sporcuları, düşünce liderlerini ve önde gelen espor ekiplerini bir araya getirdi. Razer, toplulukla birlikte, hevesli sporcuları eğitmek ve oyunculuğun zorluklarına alıştırmak için çok sayıda konuşma, etkinlik ve aktivasyon düzenleyerek web portalı üzerinden yayına sundu. Kaynaklar şunları içerecektir: 

  1. Bir sonraki büyük turnuvaya hazırlanırken fiziksel ve zihinsel olarak kendinize nasıl bakacağınıza dair tavsiyeler ve ipuçları sağlayan makaleler ve videolar.
  2. Esporun zihinsel ve fiziksel taleplerine ışık tutacak panel tartışmaları ile sporculara rehberlik ve destek. Panellerde; Respawn Therapy‘de Esports Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Jordan Tsai, şu anda önde gelen oyuncu sağlığı ve zindelik markası Ritual Motion‘ın içerikten sorumlu başkan yardımcısı olan eski bir pediatrik travma cerrahisi teknolojisi uzmanı Crystal MillsFor The Wellness‘ın kayropraktik doktoru Dr. Drew Schwartz ve dünyanın dört bir yanından en iyi espor organizasyonlarından oluşan Team Razer’dan profesyonel espor sporcularının konuşmaları bulunacak.
  3. Oyuncuların fizyoterapistler, doktorlar ve diğer profesyoneller ile bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış toplantılar düzenleyebilecekleri bir randevu sistemi aracılığıyla Razer’ın ortak uzmanlarına bire bir erişim.

Ayrıca Razer, oyuncu etkinlikleri sırasında e-sporu ve oyun topluluklarını desteklemek için web seminerleri ve sağlıklı yaşam atölyeleri de düzenleyecek. Etkinlikler şunları içerecektir:

  1. Kasım 2021’de e-spor sağlık endüstrisindeki uzmanların yer aldığı özel bir Razer Wellness Web Semineri. Halka açık olan web semineri, espor oyuncularını eğitmeyi ve onlara daha fazla farkındalık ve destek sağlamayı planlıyor.
  2. Ritual Motion Web Semineri – daha sağlıklı oyun için ipuçlarını ve püf noktalarını tartıştığımız yer.

Razer’ın bu girişim için ortak olduğu ve oyuncular için sağlıklı yaşam markası Ritual Motion Pazarlama Direktörü Liz Murphy, “E-spor ve oyun endüstrisinde lider olan Razer’ın esporun geleceğini şekillendirmeye yardımcı olması ve gelecek espor nesillerini hazırlayıp, korumak için adım atması övgüye değer” diyor. “Bir sporcunun bu amansız şampiyonluk arayışında sağlığına ve vücuduna nasıl özen gösterebileceği ve ilgilenmesi gerektiğine ışık tutmak için bu çözümün bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz.”

Champions Start from Within, Ritual Motion’dan makaleler ve oyuncular için sağlık ve zindeliği iyileştirmeye kendini adamış Fizik Tedavi Doktorlarından oluşan bir organizasyon olan Respawn Therapy’den bir dizi video ile yayına girdi. Konular; yorgunluk ve tükenmişlikle başa çıkmaktan uygun oturma duruşlarına, stres ve toparlanma kavramlarını keşfetmeye kadar uzanacaktır. Ayrıca, oyun sırasında fiziksel stresi azaltırken sağlam formu korumaya yardımcı olmak adına ergonomik olarak tasarlanmış Razer ürün paketleri de sunulacak.

Champions Start from Within hakkında daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER