Ana SayfaMobilAndroidRealme, Henüz İkinci Yılında Hindistan'ın Dördüncü En Büyük Telefon Markası Oldu

Realme, Henüz İkinci Yılında Hindistan’ın Dördüncü En Büyük Telefon Markası Oldu

Oppo, Hindistan’da Pazar payını artırma amacıyla iki yıl önce bir alt marka kurdu. Realme, ilk olarak Mayıs 2018’de Realme 1 adlı bir akıllı telefon ile mobil cihaz pazarına giriş yaptı. Pazara girişten sonra, Ağustos ayında Realme 2 modeli satışa sürüldü.

Şirket, Hindistan’ın en iyi şirketleri arasında popülerliğini hızla artırdı. Kurulmasından bu yana ikinci yılını dolduran Realme,  Hindistan’ın dördüncü en büyük akıllı telefon markası haline geldi.

2020 yılı ilk çeyrek verileri öncesinde açıklanan, Şubat ayı verilerine göre şirket Hindistan pazar payında ilk üçe girmeyi başarmasına rağmen sonraki aylarda düşüş gözlendi. Ancak bunun sebebi de koronavirüs pandemisinin etkilediği ekonomik sorunlar olduğu söylenebilir.

2020 yılı ilk çeyrek verilerine göre Realme, Xiaomi, Vivo ve Samsung’un ardından Hindistan pazar payında dördüncü sırada yer aldı. Geçen yılın aynı döneminde yüzde 7 pazar payına sahip olan Realme, 2020 yılı ilk çeyreğinde yüzde 14’lük pazar payıyla Hindistan’ın en büyük dördüncü akıllı telefon markası oldu. Realme, geçen senenin aynı çeyreğine göre yüzde 119’luk olağanüstü bir büyüme gerçekleştirdi.

Koronavirüs pandemisi sonrasında akıllı telefon markaları ikinci çeyrek sonuçlarını da merak içerisinde bekliyor. Ancak dünyanın ekonomik olarak oldukça olumsuz etkilenmesi akıllı telefon satışlarını da etkileyecektir.

Kaynak: Gizchina

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER