Ana SayfaDonanım & YazılımRealme, Kamera İnovasyonları Etkinliğinde İlk 108 MP Kamerasını Tanıttı

Realme, Kamera İnovasyonları Etkinliğinde İlk 108 MP Kamerasını Tanıttı

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markalarından biri olan realme, bugün çevrimiçi olarak düzenlediği Kamera İnovasyon etkinliğinde yakında piyasaya sunulacak realme 8 serisinde kullanılacak ilk 108 MP kamerasını tanıttı. Daha keskin fotoğraf kalitesi, dünyanın ilk “tilt-shift” (perspektif düzeltme) ve “Starry” zaman atlamalı video ve yeni portre filtreleriyle realme 8 serisi trendleri belirleyerek fotoğrafçılık alanına önemli özellikler katmayı planlıyor.

realme 8 Pro, birincil kamera olarak 12.000 x 9.000 piksel ve 1/1,52″ genişliğe sahip Samsung’un 108 megapiksellik HM2 sensörünü kullanıyor. realme telefonların daha fazla ışığın olduğu koşullarda görüntüler çekmesini sağlayan HM2, ayrıca dokuzu bir arada piksel gruplama, ISOCELL Plus ve Smart-ISO desteğine de sahip. realme 8 Pro ile çekilen 108 MP fotoğraflar, hem aydınlık hem de karanlık alanlarda canlı renkleri ve keskin ayrıntıları sayesinde dengeli bir genel pozlamaya sahip. Bu çok özel kamera teknolojisi sayesinde ayrıntılar, yakınlaştırma yapıldıktan sonra dahi keskinliğini koruyabilir.

Türkiye pazarına girdiğinden beri sahip olduğu tüm teknolojiyi Türk kullanıcılarına her segmentte sunmayı misyon edinen realme, online etkinliğinde tanıttığı 108 MP kamera teknolojisini de önümüzdeki dönemde kullanıcıları ile buluşturacak. Türkiye pazarına son gelen seriler; realme 6 ve realme 7 Serisi, bulunduğu fiyat segmentinde öncülük getirdi. 64 MP kamera performansı ile pazara giriş yaptı. 108 MP’lik kamerasını da tanıtan realme, yeni kamera teknolojisi ile artık kullanıcılarının profesyonel birer fotoğrafçı gibi hissetmesini sağlayabilir. 

Sensör içi yakınlaştırma, daha fazla netlik

realme 8 Pro, yeni Sensör İçi Yakınlaştırma teknolojisi sayesinde daha yüksek yakınlaştırma netliğine olanak veriyor. realme 8 Pro’nun 3x modu yeni Sensör İçi Yakınlaştırmayı etkinleştirirken sensör görüntü oluşturmak için sadece yakınlaştırılmış kısımla eşleştirilen 12 MP alanı kullanıyor. 12 MP fotoğrafta alan daha küçük olduğundan görüntü daha hızlı işlenebiliyor. Bu, realme 8 Pro’nun arka arkaya sekiz adet 12 MP fotoğraf çekmesine ve bunları netlik geliştirme algoritmasına ekleyerek görüntü netliğini daha da artırmasını sağlıyor. realme 8 Pro ile 3x yakınlaştırılarak çekilen fotoğrafların, bu işlemden sonra keskinlik açısından bazı optik telefoto lenslerden bile daha iyi sonuç vermesi bekleniyor.

Zaman atlamalı video ile Starry (Yıldız) Modu

realme, yeni Starry Modu ile Starry Zaman Atlamalı Videoyu ilk defa akıllı telefonlara 8 Pro ile getiriyor. Starry zaman atlamalı videolar genellikle profesyonel kameralar aracılığıyla birden fazla klip çekilerek ve ardından bu kliplerin bilgisayarda video düzenleme yazılımı aracılığıyla sentezlenip birleştirilmesiyle oluşturuluyor. Starry zaman atlamalı videoların oluşturulması, fotoğrafların sentezlenmesi ve işlenmesi için yüksek performans gerektirdiğinden ciddi zorlukları da beraberinde getiriyor. Bu nedenle realme, yıldızlı fotoğraflara dayalı özel bir hızlandırılmış video algoritması geliştirdi. 30 fotoğrafın çekilmesi ve 1 saniyelik zaman atlamalı video oluşturulması 480 saniye sürüyor. Bu algoritma ile zaman atlamalı modun sürekli değişen evrenleri 480 kat daha hızlı gösterebileceği anlamına geliyor.

Tilt-Shift (Perspektif Düzeltme) fotoğrafçılığı ve minyatür dünya

Tilt-Shift fotoğrafçılığı, fotoğrafın sadece bir kısmının net görünmesini ve minyatür bir dünya hissi yaratmak için diğer tüm kısımların odak dışında kalmasını sağlayan pahalı tilt-shift lensler yardımıyla elde ediliyordu. Yeni tilt-shift fotoğraf algoritması ile realme 8 serisi, dünyayı fantastik ve benzersiz bir şekilde sunan 10 kat daha hızlı tilt-shift zaman atlamalı videoların yanı sıra tilt-shift fotoğrafların çekilebilmesine olanak tanıyor. realme, tilt-shift modunda bokeh efektinin şekli, açısı, konumu, boyutu ve hatta bokeh alanı ile net alan arasındaki geçiş efekti gibi çeşitli ayar seçenekleri de sunuyor. Bu sayede bokeh efektini ana en iyi uyacak şekilde rahatça seçmek ve özelleştirmek mümkün.

Yeni portre filtreleriyle portre çekimleri daha eğlenceli hale geliyor

Günümüzde, akıllı telefonların birçoğu arka planda standart bir bokeh efekti içeren portre çekimi yapabiliyor. realme 8 serisi, her bir portreyi birer trend haline getiren Neon Portre, Dinamik Portre ve Yapay Zeka Destekli Renkli Portre olmak üzere üç ikonik filtre ile birlikte geliyor.

Kameraya odaklanan Number serisiyle yeni bir çağ başlıyor

realme akıllı telefon portföyünün yıldız serisi olan ve geleceğin kameralarına odaklanan realme Number Serisi, yenilikçi kamera teknolojisi ve özellikleri ile fotoğrafçılık alanında yeni trendler yaratabilir ve genç kullanıcılara yeni bir kamera deneyimi sunabilir. 108 MP kamera ve trendleri belirleyen yeni fotoğraf özellikleri çok yakında realme 8 serisiyle birlikte sunulacak. 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER