Ana SayfaGündemRiot Games Irkçılığa Karşı Eşitliği Desteklemek İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak

Riot Games Irkçılığa Karşı Eşitliği Desteklemek İçin 1 Milyon Dolar Bağışlayacak

Riot Games yöneticisi Dylan Jadeja, şirket adına ırkçılık ve adaletsizlikler konusunda nasıl bir politika izleyeceklerini açıklayan bir yazı yayınladı. Açıklamaya göre şirket ırkçılık ve adaletsizlikle mücadele niteliğinde bir yol izleyecek ve bu doğrultuda farklı alanlarda 1 milyon dolar bağış yapacak.

Destek verilecek alanlar ise adalet reformu, azınlıkların sahip olduğu işletmelere yatırımlar yapılması, sektördeki azınlıklara fırsatlar yaratılması, eğitim ve işgücü konusunda azınlıklar hakkındaki önyargı ve ayrımcılıklara karşı mücadele olarak sıralanıyor.

Riot Games bu doğrultuda ilk desteğini George Floyd’un öldürülmesinden sonra Amerikada mücadelenin sözcülerinden olan The Innocence Project ve American Civil Liberties Union adındaki iki oluşuma sunacak. Firma hem bu iki oluşuma hem de bu amaç için çalışan diğer kuruluşlara çalışan başına 1000 Dolar bağış yapacağını açıkladı. Ayrıca, oyun geliştirmeye ilgi duyan afroamerikalı öğrencileri desteklemek için 50.000 dolarlık bir burs başlataklarını belirtti.

Riot Games çevirimiçi oyunların en büyük sorunlarından olan bu durumlarla sanal dünyada uzun zamandır mücadele ettiğini ancak bunun yeterli olmadığını ifade ederek bu değişimin gerçek hayattan başlayacağını ve bu nedenle belirledikleri bu politika doğrultusunda gerçek hayatın içindeki mücadeleye destek vereceğini duyurdu.

Riot Games ırkçılık konusunda bağış yaparak bu mücadeleye destek veren tek şirket değil. Electronic Arts da geçtiğimiz günlerde ABD’de ve tüm dünyada ırklar arası adalet için ve ayrımcılığa karşı mücadeleye adanmış tüm kuruluşlara 1 milyon dolar bağışladığını duyurmuştu. Ayrıca Humble firması da afroamerikalı geliştiricilerinin oyunlarını yayınlamasına yardım etmek için 1 milyon dolarlık bir fon oluşturduğunu açıklamıştı.

Kaynak: engadget

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER