Ana SayfaOyunBilgisayar OyunuRiot Games, LoL'de Oyuncu Davranışlarına Karşı Getireceği Yeni Uygulamaları Açıkladı

Riot Games, LoL’de Oyuncu Davranışlarına Karşı Getireceği Yeni Uygulamaları Açıkladı

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan League of Legends, tüm bileşenleriyle birlikte büyümeye devam ediyor. Sürekli yeniliklerle karşımıza çıkan oyun güncelliğini ve popülerliğini hep koruyor.

Çok oyunculu bir oyun olan LoL de oyuncuların en fazla şikayet ettikleri konular ise oyuncuların oyunu adeta bir eziyet haline getiren davranışları. Oyundan ayrılanlar ya da hiç girmeyenler, AFK kalanlar, oyunu kasten sabote edenler , karşı takımı kasıtlı olarak besleyenler ya da troller bu oyunun zevkini düşüren bazı oyuncu davranışlara örnek verilebilir.

Riot Games yaptığı duyuru ile oyuncu davranışlarına dair cezalandırma sistemine gelecek yeniliklerin bazılarını paylaştı.

Paylaşılan bilgilere göre League of Legends, bu yeni düzenlemelerle olumsuz oyuncu davranışlarına karşı çok daha katı bir cezalandırma sistemine sahip olacak. Yeni kurallara göre oyundan bilerek ayrılmak ve AFK kalmak ile oyunu bilerek sabote etmek en ağır yaptırımlarla karşılaşacak davranışlar olacak.

Riot Games bu yeni cezalandırma sistemiyle bu davranışları azaltarak oyunun zevkini arttırmayı ve bu olumsuz davranışlar yüzünden oyundan uzaklaşan oyuncularını geri kazanmayı hedefliyor. Yeni davranış kuralları olumsuz davranışları sergileyen oyuncuları cezalandırırken bu eylemlerden etkilenen oyuncularında göreceği zararı azaltmayı hedefliyor. Bu bağlamda cezaya konu bu tür davranışların olduğu oyunlarda bundan zarar gören takımdaki diğer oyuncuların kaybedecekleri LP miktarı da daha az olacak. Bu uygulama ile bir kişinin yaptığı davranışın tüm oyunculara verdiği zarar minimize edilmiş olacak.

Riot Games’in oyuna getirmeyi planladığı davranış sistemine dair değişiklikler ise şu şekilde:

  • Oyun AFK olan bir oyuncuyu tespit ettiğinde erken teslim olma seçenekleri olacak.
  • AFK kalan veya oyunu bilerek sabote eden oyuncular nedeniyle dereceli oyun kaybeden diğer oyuncular daha az LP kaybetmiş olacak.
  • Oyunu terk eden oyunculara sıra bekleme cezaları konusunda daha katı yaptırımlar uygulanacak.
  • Geçmişteki maçlarda davranışlarıyla oyunu kötü etkileyen oyuncular için oyun öncesi uyarılar çıkacak

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER