Ana Sayfa Oyun Bilgisayar Oyunu Riot Games, LoL'de Oyuncu Davranışlarına Karşı Getireceği Yeni Uygulamaları Açıkladı

Riot Games, LoL’de Oyuncu Davranışlarına Karşı Getireceği Yeni Uygulamaları Açıkladı

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan League of Legends, tüm bileşenleriyle birlikte büyümeye devam ediyor. Sürekli yeniliklerle karşımıza çıkan oyun güncelliğini ve popülerliğini hep koruyor.

Çok oyunculu bir oyun olan LoL de oyuncuların en fazla şikayet ettikleri konular ise oyuncuların oyunu adeta bir eziyet haline getiren davranışları. Oyundan ayrılanlar ya da hiç girmeyenler, AFK kalanlar, oyunu kasten sabote edenler , karşı takımı kasıtlı olarak besleyenler ya da troller bu oyunun zevkini düşüren bazı oyuncu davranışlara örnek verilebilir.

Riot Games yaptığı duyuru ile oyuncu davranışlarına dair cezalandırma sistemine gelecek yeniliklerin bazılarını paylaştı.

Paylaşılan bilgilere göre League of Legends, bu yeni düzenlemelerle olumsuz oyuncu davranışlarına karşı çok daha katı bir cezalandırma sistemine sahip olacak. Yeni kurallara göre oyundan bilerek ayrılmak ve AFK kalmak ile oyunu bilerek sabote etmek en ağır yaptırımlarla karşılaşacak davranışlar olacak.

Riot Games bu yeni cezalandırma sistemiyle bu davranışları azaltarak oyunun zevkini arttırmayı ve bu olumsuz davranışlar yüzünden oyundan uzaklaşan oyuncularını geri kazanmayı hedefliyor. Yeni davranış kuralları olumsuz davranışları sergileyen oyuncuları cezalandırırken bu eylemlerden etkilenen oyuncularında göreceği zararı azaltmayı hedefliyor. Bu bağlamda cezaya konu bu tür davranışların olduğu oyunlarda bundan zarar gören takımdaki diğer oyuncuların kaybedecekleri LP miktarı da daha az olacak. Bu uygulama ile bir kişinin yaptığı davranışın tüm oyunculara verdiği zarar minimize edilmiş olacak.

Riot Games’in oyuna getirmeyi planladığı davranış sistemine dair değişiklikler ise şu şekilde:

  • Oyun AFK olan bir oyuncuyu tespit ettiğinde erken teslim olma seçenekleri olacak.
  • AFK kalan veya oyunu bilerek sabote eden oyuncular nedeniyle dereceli oyun kaybeden diğer oyuncular daha az LP kaybetmiş olacak.
  • Oyunu terk eden oyunculara sıra bekleme cezaları konusunda daha katı yaptırımlar uygulanacak.
  • Geçmişteki maçlarda davranışlarıyla oyunu kötü etkileyen oyuncular için oyun öncesi uyarılar çıkacak

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,931TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Türkiye’de İlk Kez Düzenlenen Prime Day, Amazon Türkiye Tarihindeki En Büyük Alışveriş Etkinliği Oldu

Türkiye'de gerçekleşen ilk Prime Day süresince en popüler ürünler; SanDisk 480GB SSD Plus Disk, HP 15-dw2027nt Dizüstü Bilgisayar ve Familia Plus Kağıt Havlu oldu.

Türkiye’nin Dijital Geleceğinin Güvencesi Yeni Yatırımlar ve Becerilerin Geliştirilmesi

Cisco'nun ev sahipliği yaptığı sektörel buluşmada, ağ altyapısını geliştirmenin ve dijital yetkinlik eğitimlerini artırmanın, Türkiye'nin dijital yol haritasını hızlandırmadaki önemi vurgulandı

İstanbul Havalimanı ‘Sıfır Atık’ Belgesini Aldı

İGA'nın çevre ve sürdürülebilirlik politikalarını titizlikle uyguladığı İstanbul Havalimanı, israfın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanılması hedefiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından...

League of Legends: Wild Rift Bölgesel Açık Betası Başlıyor

Tüm dünyada çok sevilen League of Legends (LoL) deneyiminin yeni platformlarda da oyunculara sunulabilmesi için pek çok yenilikle, özel olarak geliştirilen League...

İşte Eylül Ayında En Çok Satılan SUV!

Otomotiv satışlarının tüm zamanların en yüksek düzeyine ulaştığı Eylül ayında, SUV sınıfında zirveye Nissan Qashqai yerleşti.10 yıldan uzun...