Ana SayfaDonanım & YazılımRMM Central ile Esnek ve Dinamik Ağ Yönetimi

RMM Central ile Esnek ve Dinamik Ağ Yönetimi

Ağ teknolojileri ve veri güvenliği alanında katma değerli distribütör kimliği ile uçtan uca çözümler sunan Vitel, ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Türkiye’de distribütörü olduğu ManageEngine firmasının RMM Central çözümünü piyasaya sunan Vitel, yönetilen hizmet sağlayıcılar (MSP’ler) için birleşik uzaktan izleme ve yönetim çözümü olan RMM Central ile BT yöneticilerinin iş yükünü hafifletmeyi hedefliyor.

Kurumların bilgi teknolojileri ağlarını daha esnek bir yapıya kavuşturan RMM Central, ağdaki cihaz performansını izlemeye, hataları algılamaya ve yönetmeye, yama yönetimi yapmaya, tüm donanım ve yazılım envanterine eksiksiz bir genel bakış sağlamaya olanak tanıyor.

Hizmet sağlayıcı konumundaki firmaların, müşterilerinin BT ağlarını gözlemleme ve belirli güvenlik politikalarına uyma, müşteri hizmet düzeyi sözleşmeleri (SLA’lar) gereği sorumluklarını yerine getirme,  özel raporlar oluşturma ve faturalandırma sürecini yönetme gibi günlük görevleri otomatikleştirmeleri gerekiyor.  Ancak, ağ performansını izlemek ve ağdaki cihazları yönetmek için birden fazla araçla uğraşmak oldukça zaman alıyor. Ağ yönetiminin karmaşık yapısı, her geçen gün artan güvenlik tehditleri gibi durumlar göz önünde bulundurulduğunda; servis sağlayıcı firmaların yüksek ölçeklenebilirlik, güvenlik ve hızlı kurulum gibi iş ihtiyaçlarını karşılayan ekonomik çözümlere gereksinimi artıyor.  RMM Central işte tam da bu noktada bilgi işlem profesyonellerinin iş ihtiyaçlarını karşılıyor.

ManageEngine’in 10 yıldan fazla bir süredir pazarın ihtiyaçlarını analiz edip bütünleşik BT çözümleri geliştirdiğini belirten Vitel ManageEngine Satış Müdürü Aliye Şahin ” ManageEngine bütünsel özellikler sunmak için farklı ürünlerdeki yetenekleri birleştirerek RMM Central’ı geliştirdi. Yakın dönemde benzer ürünleri sırasıyla pazara sunmayı planlıyoruz. Bu çözümleri kullanarak, servis sağlayıcılar operasyonel verimliliklerini artırabilir müşterilerine katma değerli farklı hizmetler sunabilir” dedi.

Vitel ManageEngine ManageEngine Satış Müdürü Aliye Şahin RMM Central’in Türkiye pazarına yönelik öne çıkan özelliklerini şöyle sıraladı:

“RMM Central, MSP’lerin (yönetilen hizmet sağlayıcı konumundaki firmalar ) tek bir konsoldan birden çok istemci ağını yönetmesine ve izlemesine yardımcı olan birleşik bir çözümdür. ManageEngine ürün ailesi içinde yer alan RMM Central, endpointlerin (uçnoktaların) merkezi bir noktadan yönetilmesini ve monitör edilmesini sağladığı için daha yönetilebilir, raporlanabilir ve en önemlisi daha güvenli BT organizasyonu için firmalara destek olur. RMM Central firmaların bu ihtiyaca yönelik birden fazla marka/ürün kullanmasının önüne geçecektir. Kolay kullanımı ve kullanıcı dostu arayüzleri ile BT Ekiplerinin endpoint –uç nokta yönetiminde en büyük yardımcılarından biri olacaktır.”

Ağ Yönetimi İçin Birleşik Çözüm

Zoho Corporation bünyesinde kurumsal BT yönetimi çözümleri sunan ManageEngine, RMM Central ile servis sağlayıcılara 360 derece hizmet mantığıyla tek bir çözüm üzerinden bilgi işlem ağ altyapıları kolaylıkla yönetmelerine olanak tanıyor. Ürün, sorunsuz ağ performansı izleme özelliği ile öne çıkıyor. RMM Central sayesinde hatalar, alarmlar ve kesintiler gibi performans sorunları, önemli çözümsüz vakalara dönüşmeden kolaylıkla önlenebiliyor. Otomatikleştirilmiş, proaktif BT güvenliği, merkezi varlık yönetimi ve anında uzaktan sorun giderme gibi artıları ile fark yatan çözüm, ağdaki cihazlara uzaktan bağlanıp, mümkün olan en kısa zamanda ağ sorunlarını çözmeye olanak tanıyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER