Ana Sayfa Motorlu Taşıt Rolls-Royce, Gizemli Wraith Kryptos Koduna Dair İlk İpucunu Açıkladı

Rolls-Royce, Gizemli Wraith Kryptos Koduna Dair İlk İpucunu Açıkladı

“Wraith Kryptos, eşi benzeri olmayan bir Rolls-Royce Koleksiyonu. Kriptografik bir şifre ile gömülü, gizem ve entrika ile dolu.

Rolls-Royce Motor Cars, kısa süre önce ortaya çıkardığı Wraith Kryptos Koleksiyonu ile ilgili ilk ipucunu açıkladı.

Torsten Müller-Ötvös, CEO, Rolls-Royce Motor Cars

‘’Dünyanın her yerinden arabalarını almaya başlayan müşteriler için ilk ipucunu açıklıyoruz. Her Rolls-Royce motorlu arabanın kaputunu süsleyen Spirit of Ecstasy, bu kodu ortaya çıkarmanın anahtarını elinde tutuyor. KRYPTOS kelimesi SOE tabanının etrafına şifre ile kazınmış ve bu bilgilerle müşterilerin kriptografik yolculuklarına başlamalarına olanak sağlıyor. Bu kodu çözen ilk müşteri, olağanüstü yetenekleri nedeniyle Rolls-Royce’dan benzersiz bir hediye alacak! ” dedi.

Dünyanın dört bir yanındaki müşteriler son derece sınırlı Wraith Kryptos arabalarını almaya başladıkça, motorlu arabanın iç ve dış kısmındaki Bespoke unsurlarında bulunan gizemli mesajları çözmeye başlayacaklar. Temmuz 2020’de tanıtılan Wraith Kryptos Koleksiyonu’ndaki 50 arabanın her biri, Rolls-Royce Bespoke Tasarımcısı Katrin Lehmann tarafından oluşturulan bir şifre ile süslendi. Daha önce Lehmann, “anahtarı” bulmanın gizemli kodu ortaya çıkarmanın ilk adımı olduğunu söylemişti. Rolls-Royce, bugüne kadar başarılı bir şifre çözme işlemi yapmadan bu esrarengiz koleksiyondaki Spirit of Ecstasy’nin KRYPTOS kelimesini kod olarak gizlediğini ortaya koyuyor. Bu yedi deşifre edilmiş karakter, müşterilere Wraith Kryptos’un karmaşık ön panosundaki bu harfleri tanımlamaya başlarken keşif yolculuklarında yardımcı olacak. Benzer şekilde, koltuk başlıklarındaki nakış, şifrede oluşturulmuş RR monogramı olarak çevrilir. 

Bespoke ekibi, bu ipuçları ile birlikte, sahiplerin şifreleri denemesine olanak tanıyan bir “giriş” sağlayabileceğini umuyor. 

Müşteriler, Şubat 2021’den itibaren markanın Whispers uygulaması aracılığıyla kodu kırma çabalarını göndermeye davet edilecekler. Bulmacayı ilk tamamlayan kişiye benzersiz ve prestijli bir ödül verilecek. Goodwood, West Sussex’teki Rolls-Royce fabrikasında sadece iki kişi şifrenin tam çözünürlüğünü biliyor. Tasarımcı ve İcra Kurulu Başkanı. Cevap, CEO’nun kasasında kapalı bir zarf içinde saklı.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Mahmut Çöloğlu, Yenilikçi Vizyonu ile Girişimciliğe Yeni Bir Soluk Getiriyor

Genç yaşında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken girişimci Mahmut Çöloğlu, iç mimarlığın yanı sıra hizmet ve e-ticaret sektöründeki atılımlarıyla da hedeflerini çeşitlendiriyor.

Playstore’dan Yarıyıl Tatili İndirimi

Türk Telekom’un dijital oyun platformu Playstore yarıyıl tatilinde oyunseverleri mutlu edecek indirimler sunuyor.Türk...

Amazon Prime Üyeliği Mastercard Sahiplerine İlk 2 Ay Hediye!

Amazon Türkiye ve Mastercard iş birliğiyle, Mastercard ve Maestro logolu banka veya kredi kartlarıyla Amazon Prime’a ilk kez üye olan kullanıcılar ilk iki...

“Influencer Academy” Program Başvuruları Başladı

Turizm sektörü oyuncularından Tatilsepeti’nin influencer olmayı arzu edenlere sunduğu “Influencer Academy” başvuruları başladı. 

Fiziksel Çalışma Hayatı Sona Erecek

Halıcı Group CEO'su Dr. Hüseyin Halıcı, Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0 ile birlikte zihinsel ağırlıklı bir çalışma hayatının başlayacağına dikkat çekti.