Ana SayfaİnternetFinans TeknolojileriRusya, Bitcoin ve Kripto Paraları Yasaklamaktan Vazgeçiyor!

Rusya, Bitcoin ve Kripto Paraları Yasaklamaktan Vazgeçiyor!

Kripto para ve dijital paralar hakkında dünyanın çeşitli yerlerinde bir takım düzenleme ve regülasyonlar uygulanmaya devam ediliyor. Blokzinciri ve kripto para konusunda dünyanın öncü ülkelerinden Güney Kore’de, önümüzdeki yıldan itibaren kripto paralardan vergi alınmaya başlanması planlanıyordu. Güney Kore Maliye Bakanı, yaptığı açıklamayla kripto paraların vergilendirilebileceğini duyurmuştu. Rusya da ülkede Bitcoin ve kripto paraların yasaklanmasını düşünüyordu. Ancak hükümet yasa tasarısını rafa kaldırarak, Dijital Finans Varlık Tasarısı’ndan, Bitcoin ile ilgili idari ve cezai sorumluluklar çıkarıldı.

Rus medyası, Dijital Finansal Varlıklar Yasası (DFA)’nın 21 Temmuz’da Rusya parlamentosuna ikinci kez sunulacağını belirtirken Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov, “Bu yasa tasarısında sorumluluk olmayacak” diye konuştu.

Bitcoin (BTC) Kullanıcılarına Para Cezası ve Hapis Cezası Verilecekti

Anatoly Aksakov, para cezası ve hapis cezası ile cezalandırma fikrinin şimdilik bir kenara bırakıldığını belirterek “Her şeyi kaldırdılar, sadece dijital para düzenlemesinin başka bir yasada belirleneceğine dair bir duyum var” dedi. Hazırlanan önceki tasarıya göre Bitcoin’i nakit olarak satın alan kişiler için para cezası veya yedi yıla kadar hapis cezası alacaktı.

Önerilen Yasa Ocak 2021’e Yürürlüğe Girecek

Aksakov, gözden geçirilmiş yasa tasarısının mevcut haliyle, dijital finansal varlıkların tanımını içeren konuları ele aldığını ve diğer hususların yanı sıra Blockchain operasyonları için gereklilikler belirlediğini açıkladı. Aksakov’a göre, önerilen yasa 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girecek.

Kaynak: Coinkolik

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER