Ana SayfaGoogleSabrina: Google'ın Yeni Android TV Cihazı

Sabrina: Google’ın Yeni Android TV Cihazı

Nihayet Google tekrar uygun bir Android TV cihazı üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Uzun bir süre boyunca böyle bir cihaz ile ilgili söylentiler duymuş olsak da, XDA’in yaptığı bir haber bize varlığının en somut kanıtını sunuyor.

XDA, geliştirici deadman96385 tarafından sağlanan bir yayın öncesi yazılım derlemesinden kod adı Sabrina olan cihazın renderlarını aldığını söylüyor. Yazılım, cihaz için bir pazarlama videosu içeriyor. İlginç bir şekilde, video 10 Ekim 2019’da oluşturulmuş gibi görünüyor, bu da cihazın başlangıçta Pixel 4 ile birlikte piyasaya sürülmesi için planlandığını gösteriyor.

Cihaz düz bir oval şekle sahip ve beyaz, siyah ve pembemsi renklerle gelecek gibi görünüyor. Cihaz aynı zamanda beklenen asistan düğmesine sahip bir uzaktan kumanda ve favori uygulamanızı başlatmak için bulunan bir ‘yıldız’ düğmesi içeriyor.

Birçok akış cihazında sabit bir Netflix düğmesi var, ancak kumandayı tamamen göremesek de, Google’ın açık marka bilinci oluşturmaktan kaçınmak istediği izlenimini ediniyoruz. Sonuçta, Apple TV’de de Netflix düğmesi bulunmuyor.

Cihazın standart Android TV cihazınızdan biraz farklı çalışabileceğine dair birkaç belirti var. Birincisi, Google Asistan’ın normalden daha geniş bir kullanıcı arayüzü var gibi görünüyor. Başka bir deyişle, YouTube TV doğrudan ‘Canlı’ uygulamasına entegre edilmiş durumda.

XDA’in haberine göre cihaz önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sürülebilir. Pixel 4a’nın Temmuz ayında açıklanacağı söylentileri de birleşince her iki cihazı da aynı anda göreceğiz gibi duruyor. Daha önceki bir haber ise cihazın 80 dolara mal olacağını, 69 doların Chromecast Ultra’dan sadece birkaç dolar daha yüksek olacağını söylüyordu. Uzaktan ve tam teşekküllü bir akış cihazı için küçük fiyat artışı normal görünüyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER