Ana Sayfa Donanım & Yazılım Giyilebilir Teknolojiler Samsung AR Gözlük Patentini Aldı

Samsung AR Gözlük Patentini Aldı

Güney kore teknoloji devi Samsung, sürücünün gözleri önünde adım adım navigasyon sağlayabilen AR gözlüklerini sergileyen bir patent aldı. Patent Kasım 2018‘de Güney Kore’de yapıldı ve geçen hafta onaylandı.

Patente göre, iki kamera sürücü gözlükleriyle iletişim kuran biri iç kamera ve yolu analiz etmek için yola bakan başka bir kamera ile çalışıyor. Patent görüntüsü, AR gözlüğü takılı iken aracı kullanan bir sürücüyü gösteriyor.

Modern araçlarda navigasyon bilgilerini gösteren baş üstü ekranlara zaten aşinayız, ancak bu AR gözlükleri konsepti bir adım öteye taşıyor. AR gözlükler ek bilgiler sağlamak için de kullanılabilir .

Bunun tipik örnekleri, benzin istasyonlarına girerken veya şehirdeki popüler noktaları ve ilgi çekici yerleri vurgularken yakıt fiyatlarını göstermek olabilir. Gelecekte, bitişik araçların hızını da ölçebilir.

Samsung’un bu sistemin amaçlandığı gibi çalışması için bir harita uygulaması veya araçta bulunan navigasyon sistemi ile uyumluluk sağlaması gerektiğini düşünüyoruz.

Tüm patentlerde önemli teknoloji devleri dosyasında olduğu gibi, bu teknolojiyi yakın zamanda göreceğimiz konusunda hiçbir garanti veremiyoruz. Bununla birlikte, Samsung’un bu AR gözlüklerini ürün halinde piyasaya getirip getirmeyeceğini görmek ayrıca bir merak konusu.
Apple‘ın AR gözlükleri olan Apple Glass, önümüzdeki yılın başında 499 $ ‘a çıkacak. Sızıntı habere göre, gözlükler isteğe bağlı reçeteli lenslerle sunulabilecek.

Teknoloji haberleri ve gündemden haberdar olamk için Teknorex‘i takip etmeye devam edin.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Fujifilm’den Karantina Günleri için Ücretsiz Fotoğraf Kitabı Hediyesi!

Fujifilm, sosyal mesafe kuralları gereği hem kendimizi hem de sevdiklerimizi koruyabilmek için evde geçireceğimiz bu hafta sonunu Fujibas ile daha keyifli hale...

XPG Soğutma Çözümlerini LEVANTE 360 ile Büyütüyor

Oyuncular, esporcular ve teknoloji meraklıları için hazır sistemler, bileşenler ve çevre birimleri üreten XPG, hepsi-bir-arada soğutma çözümlerine XPG LEVANTE 360 soğutucuyu eklediğini duyurdu.

Immortals Fenyx Rising ve Daha Fazlası GeForce NOW’da Oyuna Hazır!

Tanrıları kurtarmak için Yunan mitolojisindeki canavarlarla savaşmak mı? Mars'ı kolonileştirmek mi? Suç imparatorluğunuzu büyütmek mi? GeForce NOW ile istediğiniz şekilde oynama gücüne...

Türkiye’de Henüz Ofis Açmayan Sosyal Medya Devlerine İkinci Yaptırım Cezaları Geldi!

Türkiye, resmi bir temsilci bulundurma şartını tanınan sürede yerine getirmeyen sosyal medya şirketleri Facebook, Twitter, YouTube, TikTok ve Instagram’a ikinci yaptırım olan...

YouTuber’lara Vergi Takibi!

YouTube'dan yayın yaparak gelir elde eden YouTuber'ların şahıs şirketi kurma sayıları artıyor. Online şahıs şirketi kurma platformu Mükellef'in Kurucu Ortağı ve Genel...