Samsung AR Gözlük Patentini Aldı

Güney kore teknoloji devi Samsung, sürücünün gözleri önünde adım adım navigasyon sağlayabilen AR gözlüklerini sergileyen bir patent aldı. Patent Kasım 2018‘de Güney Kore’de yapıldı ve geçen hafta onaylandı.

Patente göre, iki kamera sürücü gözlükleriyle iletişim kuran biri iç kamera ve yolu analiz etmek için yola bakan başka bir kamera ile çalışıyor. Patent görüntüsü, AR gözlüğü takılı iken aracı kullanan bir sürücüyü gösteriyor.

Modern araçlarda navigasyon bilgilerini gösteren baş üstü ekranlara zaten aşinayız, ancak bu AR gözlükleri konsepti bir adım öteye taşıyor. AR gözlükler ek bilgiler sağlamak için de kullanılabilir .

Bunun tipik örnekleri, benzin istasyonlarına girerken veya şehirdeki popüler noktaları ve ilgi çekici yerleri vurgularken yakıt fiyatlarını göstermek olabilir. Gelecekte, bitişik araçların hızını da ölçebilir.

Samsung’un bu sistemin amaçlandığı gibi çalışması için bir harita uygulaması veya araçta bulunan navigasyon sistemi ile uyumluluk sağlaması gerektiğini düşünüyoruz.

Tüm patentlerde önemli teknoloji devleri dosyasında olduğu gibi, bu teknolojiyi yakın zamanda göreceğimiz konusunda hiçbir garanti veremiyoruz. Bununla birlikte, Samsung’un bu AR gözlüklerini ürün halinde piyasaya getirip getirmeyeceğini görmek ayrıca bir merak konusu.
Apple‘ın AR gözlükleri olan Apple Glass, önümüzdeki yılın başında 499 $ ‘a çıkacak. Sızıntı habere göre, gözlükler isteğe bağlı reçeteli lenslerle sunulabilecek.

Teknoloji haberleri ve gündemden haberdar olamk için Teknorex‘i takip etmeye devam edin.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER