Ana Sayfa Girişimcilik Samsung Galaxy Topluluğu, Küresel Hedefler için 1 Milyon Doların Üzerinde Kaynak Sağladı!

Samsung Galaxy Topluluğu, Küresel Hedefler için 1 Milyon Doların Üzerinde Kaynak Sağladı!

Her yılın eylül ayında, dünya liderleri, ülkeler arası iş birliğinin çerçevesini oluşturmak için Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda toplanıyor. Birleşmiş Milletler’in 75. kuruluş yıl dönümünün de kutlandığı bu yıl, “Küresel Hedefler” olarak da bilinen “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine” ulaşılması amacına yönelik olarak, 2030 yılına kadar daha iyi bir dünya yaratmak için evrensel düzeyde birlikte hareket edilmesini öngören önümüzdeki on yılı kapsayan “On Yıllık Eylem” kararı Birleşmiş Milletler tarafından açıklandı.

Dünya liderleri, Kovid-19 salgınından bu yana ilk kez video konferansla bir araya gelirken, çağımızın en büyük küresel sağlık krizinin yaşandığı bu dönemde Küresel Hedeflerde ilerleme kaydedilmesi konusunda daha önce görülmemiş bir zorlukla karşı karşıya. Kovid-19, bildiğimiz dünyayı değiştirdi ve teknoloji endüstrisinin liderlerinin de toplumu ileri taşımaya yardımcı olma konusunda sorumluluk üstlenmesi daha da önem kazandı.

Teknolojinin lider markalarından Samsung da BM’nin salgının etkilerine karşı sosyal ve ekonomik alanda adımların atılmasına öncülük eden kuruluşu BM Kalkınma Programı (UNDP) ile yaptığı iş birliğinin birinci yılını doldurdu. Bu çalışma sonucunda, Galaxy severlerin bu uygulamayı kullanmasıyla birlikte, UNDP için 1 milyon doların üzerinde kaynak oluşturuldu.

“Kararlılığımız sürüyor”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Samsung XX şunları söyledi: “Büyük değişimlere katkı sağlayabilecek küçük adımların atılabilmesi için Galaxy topluluğunu güçlendirme konusunda kararlıyız. Küresel Hedeflere 2030 yılına kadar ulaşılması için on yıldan az süremiz kaldı. Herkes için daha iyi bir geleceği inşa etme konusunda katkı sunmak üzere UNDP ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğine kararlılıkla devam edeceğiz. Buna yönelik olarak, son birkaç aydır UNDP ile birlikte genç liderleri bir araya getirerek harekete geçirmeye yönelik yeni bir inisiyatif üzerinde çalışıyoruz. Genç liderlerden oluşan bu grup, pozitif değişim yaratma yönündeki ortak misyonumuzu paylaşmanın yanı sıra yenilikçi çözümlerin yaratılmasında öncü bir rol üstleniyor. Bu konuda daha fazla bilgiyi ilerleyen dönemde kamuoyu ile de paylaşacağız. Çünkü teknolojinin olağanüstü etkilere sahip bir araç olduğu yönünde sarsılmaz bir inancımız var. Hep birlikte, yeni nesillerin ve hatta dünyanın tamamını Küresel Hedefler için harekete geçme konusunda teşvik etmeye devam edeceğiz.”

Basit şeyler anlamlı değişimler getirebilir

Galaxy kullanıcılarının uygulama kullanımı yoluyla toplanan kaynaklar, UNDP’nin Küresel Hedeflere doğru ilerlemesine doğrudan katkı sağladı. Bu sayede eğitimin niteliğinin iyileştirilmesi, iklim değişikliği ile mücadele ve cinsiyet eşitliğinin savunulması gibi alanlarda elde edilen önemli başarılar desteklenmiş oldu.

Samsung Küresel Hedefler Uygulaması, mevcut Kovid-19 krizinin çözüme kavuşturulması ve uzun vadeli iyileşme konusunda da destek sağladı. Uygulama sayesinde, Galaxy kullanıcıları Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Kovid-19 Acil Dayanışma Fonu ile UNDP’nin salgından en fazla etkilenen gruplara yönelik mevcut desteklerine kaynak aktarabiliyor.

Daha büyük bir etki için daha fazla araç

İçinde bulunduğumuz bu kritik dönemde, Samsung ve UNDP’nin bu iş birliği, kullanıcılara küçük adımlar atarak etki yaratma olanağını sağlamış oldu. UNDP yararına katkı sunmak isteyen Galaxy kullanıcıları, uygulama üzerindeki kısa süreli reklamları izleyerek destek verebiliyor. Kullanıcılar aynı zamanda telefonlarını şarj ederken duvar kâğıdı özelliğini açarak reklam gelirleri üzerinden kaynak yaratılmasına yardımcı olabiliyor. Galaxy kullanıcılarına sunulan bu kolay çözümle birlikte, kullanıcıların istedikleri zaman, istedikleri yerde kendi elleriyle doğrudan değişim yaratabilmeleri sağlanıyor.

Ayrıca, Samsung’un UNDP ile yaptığı iş birliğinin bir parçası olarak, Samsung’un piyasaya sürdüğü özel üretim aksesuarların satışından elde edilecek gelirin bir kısmı, Küresel Hedeflerin desteklenmesi amacıyla UNDP’ye aktarılacak. Galaxy Note10 ve Galaxy Note10+ modelleri için Global Goals Edition kılıflar, S20+ için Kvadrat kılıf ve Global Goals Edition kablosuz şarj standı bu aksesuarlar arasında yer alıyor.

BENZER HABERLER

[rev_slider alias=”newspaper-politics”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,928TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Acer, Planet9 İçin Oyun Terimlerine Hakim Oyun İçi Çevirmen SigridWave’i Duyurdu

Ayrıca turnuva düzenleme platformu gibi rekabeti zenginleştirecek yeni işlevler de duyuruldu...Acer bugün, yeni nesil e-spor platformu Planet9 için...

Acer, Ödüllü Oyuncu Monitörü Portföyünü 6 Yeni Predator ve Nitro Modeliyle Genişletti

Acer, ödüllü oyuncu monitörü portföyünü güçlü modellerle genişletti. Yeni monitörler, en üstün teknolojiyi talep eden profesyonel oyunculardan eğlenmek için oyun oynayanlara kadar...

Acer’ın Qualcomm® Snapdragon™ 7c Bilgi İşlem Platformuna Sahip İlk Chromebook Modeline Göz Atın

Acer ayrıca Chromebox CXI4 ve Halo Smart Speaker adlı ürünlerini de duyurdu...Acer bugün, Qualcomm® Snapdragon™ 7c bilgi işlem...

Porsche Design ve Acer, Porsche Design Acer Book RS’i Duyurdu

Porsche Design ve Acer, Porsche Design’ın işlevsel tasarım felsefesi ve mühendislik zekasını Acer’ın teknolojik yenilikleri ve global bilgisayar sektöründeki derin bilgi birikimiyle...

Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Sanatçı ve Influencer’lar Bu Akşam Ödüllendiriliyor!

Marketing Türkiye ve BoomSonar tarafından her yıl düzenlenen ve Türkiye'nin en kapsamlı sosyal medya ödülleri olan Social Media Awards Turkey 2020 ödül...