Ana Sayfa Elektronik Samsung’dan Evde İzleme Deneyimini İyileştirecek Yeni Bir Teknoloji: HDR10+ Adaptive

Samsung’dan Evde İzleme Deneyimini İyileştirecek Yeni Bir Teknoloji: HDR10+ Adaptive

Samsung’un yakında çıkacak QLED TV ürünleriyle birlikte sunacağı HDR10+ Adaptive özelliği, oda ve ışık koşulları ne olursa olsun HDR içeriklerin daha yüksek kalitede izlenmesini mümkün hale getirecek.

Teknolojinin lider markalarından Samsung Electronics aydınlatma koşulları ne olursa olsun kullanıcıların evlerinde HDR10+ görüntüleme deneyimini iyileştiren HDR10+ Adaptive özelliğinin Samsung TV’lerde destekleneceğini duyurdu. 

HDR10+ Adaptive, Filmmaker Modunu desteklerken aydınlık oda ortamına uyum sağlıyor ve böylece kullanıcılar evlerindeki herhangi bir ortamda HDR10+ kalitesindeki filmler ve televizyon programlarıyla gerçek bir sinema deneyiminin keyfini sürebiliyor. HDR10 + Adaptive, Samsung’un yakında çıkacak QLED TV ürünleriyle birlikte kullanılabilecek şekilde Türkiye dahil dünyanın her yerinde piyasaya sürülecek.

HDR içerikleri izlenirken genellikle karanlık ortamlar ideal olsa da kullanıcıların izleme deneyimleri oda aydınlatması, günün saati ve pencerelere yakınlık gibi birçok faktörden etkilenebiliyor. HDR10+ Adaptive özelliği, HDR10+ LLC standartlarına uygun bir şekilde her sahne için dinamik optimizasyonu destekliyor. Böylece herhangi bir odadaki aydınlatma koşullarına uyum sağlayarak HDR deneyimini daha da iyileştiriyor. Adaptive özelliği, televizyonun ışık sensörünü kullanarak ekranda herhangi bir ayrıntı veya kontrast kaybı olmadan kreatif içerikleri gerçek hayatla buluşturuyor. Ayrıca Prime Video HDR içeriklerinin tümünde de HDR10+ özelliği otomatik olarak sunuluyor.

Samsung QLED TV’lerdeki HDR10+ Adaptive özelliği aynı zamanda UHD Alliance’ın bir üyesi olan Samsung’un film yapımcıları, stüdyolar ve tüketici elektroniği üreticileriyle ortaklaşa geliştirdiği ekran ayarı Filmmaker Modunu da destekliyor. Samsung ve Amazon Prime Video, Prime Video müşterileri için Filmmaker Modu ve HDR10+ Adaptive özelliğini etkinleştirmek üzere bir iş birliğine imza attı. Ayrıca Prime Video’da bulunan UHD içerikleri ayrıca HDR10+ özelliğini de barındırıyor. Böylece Prime Video kullanıcıları, bulundukları aydınlatma koşullarından bağımsız olarak, Samsung QLED TV ürün yelpazesinin büyük bölümünde artık gelişmiş HDR deneyiminin keyfini çıkarabiliyor.

Amazon Prime Video’nun Video Oynatma ve Yayınlama Küresel Başkanı BA Winston, şu açıklamayı yaptı: “Her zaman, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yardımcı olabilecek yeni özellikler ve yenilikler arıyoruz. HDR10+ ve Filmmaker Modu ile Prime Video içerikleri, izleme ortamından bağımsız olarak optimize edildi. Bu sayede kullanıcılarımız filmlerin ve televizyon programlarının keyfini film yapımcılarının görmek isteyebileceği kalitede çıkarabilecek.”

Samsung Electronics Görsel Ekran Sorumlu Başkan Yardımcısı Younghun Choi ise “Tüketiciler evde daha fazla zaman geçirdikçe Samsung olarak kullanıcıların ev rahatlığında eğlence deneyimini zenginleştirmenin yollarını arıyoruz. Kullanıcılarımızın evde HDR izleme deneyimini geliştirecek ve dünyanın her yerindeki kullanıcılarımıza orijinal sinema deneyimini sunacak akıllı görüntü kalitesi çözümleri sunmaktan memnuniyet duyuyoruz.” şeklinde konuştu. 

Tüm bunların yanı sıra Universal Pictures Home Entertainment (UPHE) ve Samsung teknoloji alanındaki iş birliklerini daha fazla HDR+ kataloğunu destekleyecek şekilde genişletiyor. Bu iş birliği ile dünya genelinde OTT hizmetleri üzerinden yeni filmler de yayınlanacak. Böylelikle daha fazla içerik HDR+ özelliği ile izleyiciler ile buluşacak.

UPHE Dijital Dağıtım Kıdemli Başkan Yardımcısı Michael Aaronson, Samsung ile yaptıkları iş birliği ile ilgili olarak, “Samsung, HDR10+ teknolojisini geliştirme ve endüstriyi destekleyerek bir araya getirme konusunda olağanüstü bir kararlılık gösterdi. Bu gelişmiş ev içi görüntüleme ekosistemine dünya çapındaki film izleyicilerine daha fazla içerik sunmak için çalışırken Samsung ile ortaklığımızı daha da ileriye taşımak bizi memnun ediyor.” dedi. 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Clubhouse Nedir? Nasıl Kullanılır ve Nasıl Davetiye Bulunur?

Clubhouse Nedir?Clubhouse en temele bakıldığında sesli sohbet uygulamasıdır. Odalar kurularak konu başlıkları belirlenip belirli kişiler sohbet etmektedir.

Bu Yazılım, Engelli Oyuncuların Göz Hareketleriyle Minecraft Oynamasına İzin Veriyor

Çeşitli teknolojik yenilikler aracılığıyla, kuruluşların engelliler için oyun oynamayı kolaylaştırdığını görmüştük. Şimdi de, İngiltere merkezli bir yardım kuruluşu, oyuncuların Minecraft'ı kendi gözleriyle oynamasına izin veren bir yazılım geliştirdi. Tabi...

FilmBox Arthouse Ekranlarında Uzak Doğu Esintisi

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde yayın yapan FilmBox Arthouse, 7. Sanat sinemanın unutulmaz eserlerini, efsane isimleri ve kült yapımları ekranlarımıza getirmeye...

Help Steps, Yılın Girişimi Seçildi!

Mavi Elma Ödülleri'nde Yılın Girişimi ve Girişimcisi Ödülü'nün sahibi Help Steps ve Gözde Venedik oldu. Adımları bağışa çeviren sağlık uygulaması Help Steps,...

Haftalık Gündem Değerlendirme Videomuz Yayında!

Ethereum Madenciliği Kazandırıyor mu? - Monster'dan Büyük Jest! - Artık Saçma Mesajlar Engellenebilecek!https://youtu.be/86qJReHSlb4