Ana Sayfa Donanım & Yazılım Scoutlar ‘Teknik Adam Gözünden Scouting’ Etkinliğinde Buluştu

Scoutlar ‘Teknik Adam Gözünden Scouting’ Etkinliğinde Buluştu

Türk futbolunun geleceğine yatırım yapan dijital futbol gözlemciliği platformu Scoutium, yetenekli futbolcuların yanı sıra gözlemcilerin de keşfedilmesine aracılık ediyor. Türk futbolundaki scouting sisteminin ve Scoutium’un bu sisteme getirdiği yenilik ve katkılarının konuşulduğu webinar serisinin üçüncüsü ‘Teknik Adam Gözünden Scouting’ online olarak gerçekleştirildi. Yaklaşık 60 kadar Scoutium Academy scoutunun katıldığı etkinliğin konuşmacısı Ankara Demirspor Teknik Direktörü Bülent Akan oldu. 

Scoutium

Dijital futbol gözlemciliği platformu Scoutium, Türk futboluna ve scout sistemine katkı sağlamak için çalışmalarına devam ediyor.

Yetenekli futbolcuların yanı sıra yetenekli gözlemcilerin de keşfedilmesini sağlayan Scoutium, gerçekleştirdiği etkinliklerle tüm futbol paydaşlarını bir araya getiriyor. Ankara Demirspor Teknik Direktörü Bülent Akan’ın katıldığı webinar serisinin üçüncüsü ‘Teknik Adam Gözünden Scouting’ online olarak gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan Scoutium CEO’su Efe Aydın, “Dünya’da 18 yaş altı ve amatör liglerde forma giyen 45 milyon futbolcudan 44.9 milyon futbolcu hakkında kayıtlı hiçbir veri ve 90 dakika video yok. Geleneksel yöntemlerle futbolcu takip etmek, kulüplere çok fazla para ve zaman kaybettiriyor. Kulüpler ve federasyonlar yetenekleri keşfetmekte, futbolcular da keşfedilmekte zorlanıyor. Biz de bu problemi Scoutium’a özel bir yöntemle çözüyoruz. Futbolseverler arasından aramıza katılan video uzmanları 90 dakikalık maç videolarını çekerek sisteme yüklüyor, scoutlarımız maçlardaki futbolcuları Scoutium formatında analiz ediyor. Scoutium Academy olarak gerçekleştirdiğimiz eğitim ve seminerlerin yanı sıra bugün gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle de tüm scoutlarımıza kendilerini geliştirmeleri ve sektörü farklı açılardan görebilmeleri konusunda destek oluyor. Bu etkinlikte bizimle birlikte olan scoutlarımız Scoutium Academy’de aldıkları eğitimler ve katıldıkları bu tarz etkinliklerle birlikte analizlerini yapmaya tüm hızıyla devam ediyor. Bu analizler ile kulüpler futbolcu keşfetmeye futbolcular keşfedilmeye bir adım daha yaklaşıyor. Türkiye ve dünyada ilk olan bir iş modelini yerli bir girişimle hayata geçirdik. Öncelikli olarak Türkiye’deki büyümemizi sürdürerek tüm kulüplere ve futbolculara ulaşmak ve hizmet vermek amacındayız. Global hedeflerimiz doğrultusunda, çalışmalarına devam ettiğimiz Almanya’da da aynı başarıyı elde ederek, 10 milyon doların üzerinde bir yatırım daha alarak tüm dünyaya ve spor branşlarına yayılmak istiyoruz. Genç ve iyi bir ekibimiz var. Futbolculara, kulüplere ve futbolseverlere katkıda bulunmak için çok çalışıyoruz. Almış olduğumuz yatırımlarla beraber ekibimiz büyüyecek ve operasyonlarımız daha da hızlanacak. Bu sebeple bu alanda kariyer yapmak isteyen genç ve dinamik arkadaşlarımızı da Scoutium çatısı altında görmek istiyoruz” dedi.

Scoutium Academy etkinliğinde scoutlarla bir araya gelmekten çok memnun olduğunu belirten Ankara Demirspor Teknik Direktörü Bülent Akan, “Artık günümüz dünyasında futbolcular da, hocalar da bilgiye daha kolay ulaşabiliyor. Scoutium olarak sizler doğru yoldasınız. Zamanında oyuncu ve maç analizleri için Maraş’ta Scoutium ile beraber çalışmıştık. Gayet faydalı da olmuştu. Altyapı ve tesisleşmede belirli bir seviyeyi geçtik. Çalışmamak için bahane üretmemeli, herkesin yaptığı hataya düşmemeliyiz. Futbolcular belirli bir eşiğe geldikten sonra ben oldum bu bana yeter diyerek gelişime kapanıyor. Bu düşünceyi en büyük sorun olarak görüyorum. Bununla beraber, oyuncunun saha içi özelliklerinin yanında, sosyokültürel yapısı da çok önemli bunu da unutmamalıyız. Saha dışında kültürel faaliyetlere ağırlık vermemiz gerekirken, saha içinde de ‘haddimizi aşarak’ davranmamız gerekiyor ki istenilen sporcu olabilelim” dedi. 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,904TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Mahmut Çöloğlu, Yenilikçi Vizyonu ile Girişimciliğe Yeni Bir Soluk Getiriyor

Genç yaşında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken girişimci Mahmut Çöloğlu, iç mimarlığın yanı sıra hizmet ve e-ticaret sektöründeki atılımlarıyla da hedeflerini çeşitlendiriyor.

Playstore’dan Yarıyıl Tatili İndirimi

Türk Telekom’un dijital oyun platformu Playstore yarıyıl tatilinde oyunseverleri mutlu edecek indirimler sunuyor.Türk...

Amazon Prime Üyeliği Mastercard Sahiplerine İlk 2 Ay Hediye!

Amazon Türkiye ve Mastercard iş birliğiyle, Mastercard ve Maestro logolu banka veya kredi kartlarıyla Amazon Prime’a ilk kez üye olan kullanıcılar ilk iki...

“Influencer Academy” Program Başvuruları Başladı

Turizm sektörü oyuncularından Tatilsepeti’nin influencer olmayı arzu edenlere sunduğu “Influencer Academy” başvuruları başladı. 

Fiziksel Çalışma Hayatı Sona Erecek

Halıcı Group CEO'su Dr. Hüseyin Halıcı, Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0 ile birlikte zihinsel ağırlıklı bir çalışma hayatının başlayacağına dikkat çekti.