Ana SayfaGündemŞefler Yiyeceklerini Online Satmak İçin Artık İnstagram'ı Kullanıyor

Şefler Yiyeceklerini Online Satmak İçin Artık İnstagram’ı Kullanıyor

Sadece hobi olan bir uğraşı, hızla patlayan bir iş haline geliyor

Devam etmekte olan koronavirus pandemisi, gıda endüstrisi de dahil olmak üzere birçok endüstrinin kapatılmasına yol açtı. Toplumsal uzaklaşma toplumda gittikçe yaygınlaştıkça, süslü restoranlarda yemek yemek bir efsane haline geldi. Zomato‘nun bu kriz döneminde restoran personelini desteklemek için fon başlattığını gördük. Pandemi nedeniyle işini kaybeden şefler, yemeklerinden birkaç dolar kazanmak için Instagram kullanıyor.

Instagram, kullanıcıların küçük ölçekli işletmelerini artırmak için kullandıkları sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Şimdilerde, iyi restoranlarında harika lezzetler ortaya çıkaran şefler, platformlarını online olarak satış yapmak için kullanıyor.

Victor Aguilera , Michael Lawless ve Mike Raskin gibi şefler, “Instachef” işlerine başlamadan önce büyük restoran zincirlerinde çalışan profesyonel şeflerdi.

Bu şeflerden bazıları yemeklerinin fotoğraflarını fotoğraf paylaşım platformunda yayınlardı. Ancak, devam eden salgın nedeniyle işten çıkarıldıktan sonra, yiyeceklerini satmak için Instagram’a döndüler . Şimdi, yemeklerinin çekici resimlerini yayınlıyorlar ve müşterilerin siparişlerini DM’ler aracılığıyla veya kişisel bir web sitesi aracılığıyla vermelerine izin veriyorlar.

Bu, şefler için sadece bir hobi olan ama şimdi patlayan bir işe dönüşüyor. Victor gibi bu şeflerden bazıları, telefon numarası Instagram profilinin biyografisinde olduğu için müşterilerden telefon aramaları yoluyla bile sipariş alıyor. Bir sipariş aldıktan sonra, bisikletini sürerek müşteriye teslim ediyor. Ve bu sistem çılgın San Francisco’nun tamamını kapsayacak şekilde ilerliyor.

Gıda blog yazarı “ Hungry Hungry Hooker ” bu süre zarfında “Instachefs”e dönüşen şeflerin bir listesini yaptı. Buradan kontrol edebilirsiniz.

Peki, bu zamanlarda iyi yemek yapan restoranlarda yemek yemeyi özlüyor musunuz? 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER