Ana SayfaMobilAndroidShazam Facebook Oturum Açma Seçeneğini Android Uygulamasından Kaldırıyor

Shazam Facebook Oturum Açma Seçeneğini Android Uygulamasından Kaldırıyor

Apple, Shazam’ı üç yıl önce 2017’de satın aldı. Şirket hemen hemen, uygulamadaki tüm reklamları ve üçüncü taraf SDK’ları kaldırdı. Bu adımların her ikisi de, kullanıcıların uygulama tarafından izlenmesini önlemek için iyi birer önlemdi. Şimdilerdeyse, şirketin Android uygulamasında bir oturum açma seçeneği olarak Facebook’tan da kurtulduğu bildiriliyor.

9z5Google tarafından Shazam uygulamasının bir APK parçası, bu son geliştirmeye biraz ışık tuttu. Uygulamanın kodunda tespit edilen dizelere göre, Facebook giriş seçeneği yakında kaldırılacak gibi görünüyor. Aşağıdaki dizeler bu değişikliğe işaret ediyor.

<string name = "sign_up_using_facebook"> Facebook ile mi kaydoldunuz? </string>

<string name = "shazam_accounts_created_with_facebook_not_supported"> Facebook ile oluşturulan Shazam hesapları artık desteklenmiyor. Müziğinizi yedeklemek için yeni bir hesap oluşturun. </string>

Şu an itibariyle, değişiklik Android veya iOS’taki Shazam uygulamasında yayınlanmıyor ancak yakında yayınlanabilir. Bu gerçekleştiğinde, Facebook üzerinden Shazam’da oturum açan kullanıcılar yeni uyarıyı görecektir.

Ayrıca 9to5Google, değişiklik yayınlandıktan sonra uygulamanın, kullanıcıların ‘Shazam’larını eski hesaplarından yenisine aktarmalarına izin vereceğini de bildiriyor. Buna izin verilmesiyle, Facebook’tan geçiş oldukça sorunsuz olacak gibi duruyor.

Uygulama, hesap oluşturmadan da mükemmel bir şekilde çalışıyor. Ancak oturum açan kullanıcılar için uygulama, ‘Shazam’larını cihazlar arasında senkronize etmelerine olanak tanıyor. 

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER