Ana Sayfa Donanım & Yazılım Siber Güvenlik Siber Güvenlik Yarışmasında Ödül 9.000$

Siber Güvenlik Yarışmasında Ödül 9.000$

Siber Güvenlikte Bayrak Yarışı için Kayıtlar Başladı

Trend Micro tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen “Capture the Flag 2020” kayıtları başladı. Siber güvenlik alanında genç profesyonellerin yeteneklerini test edecekleri ve bilgilerini geliştirecekleri etkinlikte bu yıl ilk defa “radyo frekans korsanlığı mücadelesi” de yapılacak. Etkinlik 26-27 Eylül tarihlerinde dijital ortamda gerçekleştirilecek. 

Bulut güvenliğinde lider şirketlerden Trend Micro, siber güvenlik uzmanlarının yeteneklerini daha ileriye taşımalarına olanak tanıyan ve uygulamalı deneyim sağlayan “Capture the Flag” yarışmasını duyurdu. Trend Micro CTF 2020 – Raimund Genes Cup, eleme ve final turları da dahil olmak üzere ilk kez tamamen dijital bir etkinlik olarak düzenlenecek. Bu yıl altıncısı düzenlenen etkinlikte, dünyanın her köşesinden ekipler, siber güvenliğin birçok kritik alanında becerilerini test etme fırsatı bulacak.

Bağlantılı dünyanın ve dijital olarak güçlendirilmiş kuruluşların geleceğinin kritik iş verilerini ve sistemlerini savunma yeteneğine bağlı olduğunu belirten Trend Micro Türkiye Teknik Lideri Burçin Olgaç etkinlikle ilgili şöyle konuştu: “Kurumsal saldırı yüzeyi ve tehdit ortamı sürekli gelişiyor ve değişiyor. Pek çok farklı ülkeden ekiplerin katıldığı CTF etkinliğimizle siber güvenlikte yetenekli bireyleri kritik alanlardaki becerilerini güçlendirerek tehdit ortamlarındaki bu yeni saldırı eğilimlerini önlemeye yardımcı oluyoruz. Ayrıca yarışmacılardan zorluklara nasıl yaklaştıkları ve kullandıkları araçlarla ilgili çok şey öğreniyoruz, bu da savunma teknikleri açısından bizi önde tutuyor.” 

Bu yılki etkinlikte tersine mühendislik (reverse engineering), adli tıp / istismarlar (forensics/exploitation), açık kaynaklı istihbarat (OSINT), mobil, Nesnelerin İnterneti (IoT), makine öğrenimi ve radyo frekansı (RF) sistemleri ile ilgili mücadeleler gerçekleştirilecek. Online eleme ve sanal final etkinliğinden oluşan CTF 2020’de online eleme 26-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek ve ekiplerin problem çözme becerilerine yönelik Jeopardy tarzı sorular içerecek. En iyi 10 ekip, 18 Aralık 2020’de online olarak gerçekleşecek finallere katılmaya hak kazanacak.

Ödüller:

  • Birincilik: 9.000 dolar tutarında para ödülü. Ayrıca ekibin her üyesi için Zero Day Initiative Ödül Programı’nda kullanabilecekleri 15 bin ek puan.
  • İkincilik: 2.600 dolar tutarında para ödülü
  • Üçüncülük: 1.800 dolar tutarında para ödülü

Daha fazla bilgi ve kayıt için adresi ziyaret edebilirsiniz: https://www.trenmicro.com/ctf

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,949TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Uzaktan Eğitime Yeni Formül!

DORinsight tarafından yapılan araştırma, ebeveynlerin uzaktan eğitim sisteminden beklentilerini ortaya koydu. Katılımcıların %78’i uzaktan eğitimde online sınıf ortamında interaktif bir portal tasarımının,...

Honor Yeni Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu: Hunter V700

Ürün gamına bir yenisini daha ekleyerek yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı Hunter V700’ü duyuran HONOR, Hunter V700 ile oyun için gereken yüksek performansı,...

Xiaomi Ekosistemine Sahip İlk Araç Baojun E300 Çin’de Satışa Çıkacak

Baojun E300 elektrikli otomobilin tamamı 26 Eylül'de Pekin Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak. Xiaomi'nin ekosistemine destek verecek olan otomobil, Suning ile birlikte Çinli otomobil üreticisi Baojun tarafından inşa ediliyor.

Airbus Yeni Sıfır Emisyon Konsept Uçağını Duyurdu

Airbus, 2035 yılına kadar hizmete girmesi planlanan dünyanın ilk sıfır emisyonlu ticari uçağı için üç konsept geliştirdi. Bu konseptlerin her biri, şirketin,...

Türkiye’nin İlk Dijital E-Spor Müzesi Açılıyor

Riot Games, oyun severleri 40 gün sürecek dijital etkinliklere katılmaya ve esporun ilk dijital müzesini birlikte oluşturmaya davet ediyor.