Ana Sayfa Motorlu Taşıt Elektrikli Araçlar Singapur'lu Beam 26 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Singapur’lu Beam 26 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Singapur’un mikro mobilite şirketi Beam 26 milyon dolar topladı

Singapur merkezli, ortak e-scooter sunan bir mikro mobilite firması olan Beam, Kore, Avustralya, Malezya, Yeni Zelanda ve Tayvan’daki operasyonlarını genişletmeye çalıştığı için yeni bir finansman turunda 26 milyon dolar topladı.

Beam, Sequoia India ve Hana Ventures, iki buçuk yıllık bir başlangıç ​​A Serisi finansman turuna liderlik ederken, Asya Pasifik bölgesinden RTP Global, AppWorks, Right Click, Cherubic ve RedBadge Pacific de dahil olmak üzere birçok yatırımcı katıldı. Bir konuşmacı TechCrunch’a verdiği demeçte, girişimin bugüne kadar 32.4 milyon dolar topladığını söyledi.

Beam Hindistan’daki Bounce ve Yulu gibi, yukarıda bahsi geçen beş pazarda elektrikli scooterlar sunuyor. Elektrikli ve benzinli scooterlar birçok Asya ülkesinde ve başka yerlerde popüler hale geldi, çünkü insanlar daha hızlı ve daha düşük maliyetle dolaşmak için alternatif ulaşım araçları arıyorlar.

Bu araçlar çeşitli pazarlara girerken, bu scooterların dikkatsizce sokaklara bırakıldığını görüyoruz. Beam diğer girişimlerin aksine kullanıcılarını, scooter’ları önceden belirlenmiş noktalara park etmeleri için uygulama içi tekliflerle teşvik ediyor.

“Yeni teknolojimiz ve bir şehirdeki rastgele dağılmış scooter’larla ilgili sorunları azaltma yeteneğinden gerçekten heyecan duyuyorum. Bu, sektörde lider araç tutma oranlarımızı daha da geliştirmemize, operasyonel maliyetleri azaltmamıza ve en önemlisi, şehir sokaklarını daha temiz tutarak topluluklara fayda sağlamamıza yardımcı oluyor ” dedi.

Kaç müşterinin toplandığını açıklamayan Beam, faaliyetlerini ve mühendislik odağını büyütmek ve mevcut pazarlarında daha da büyümek için yeni sermayeyi kullanacağını söyledi. Ayrıca, değiştirilebilen pillere sahip, gelişmiş yapıya sahip üçüncü nesil e-scooter olan Beam Saturn’ün daha fazla pazara sunulmasını “hızlandıracak” dedi.

Sequoia Capital India Genel Müdürü Abheek Anand, Beam’in Asya Pasifik bölgesinde bir avantaj sağlamak için düzenleyiciler, teknoloji ve ulaştırma alanı standına ilişkin öngörülerle işbirliği yapmasını söyledi.

Girişimin fon yaratımı, Asya’da birçok genç firmanın, özellikle de ulaşım kategorisinde faaliyet gösteren şirketlerin sermaye artırmaya çalıştığı bir dönemde geliyor. Beam, sürücülerin endişelerini gidermek için virüs bulaşma olasılığını sınırlamak için sıkı temizlik ve operasyon uygulamaları uyguladığını söyledi.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,949TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Twitter’da K-Pop Rüzgarı Esiyor: BTS, GOT7

Geçtiğimiz 10 yılda Twitter ve K-pop, neredeyse birlikte büyüdü ve #KpopTwitter bugün Twitter'daki en büyük küresel sohbet konularından biri haline geldi. COVID salgınına rağmen, Kpop Twitter'da...

Kart Dolandırıcılığına Karşı Yapay Zeka Desteği Geliyor

Pandemiyle birlikte artan online alışverişlerde fraud'a (sahtecilik) karşı dikkat edilmesi büyük önem taşıyor. Haziran sonu itibarıyla Türkiye'de 71,9 milyon adet kredi kartı,...

Eski Yugoslavya ve Balkanlar’ın Güzelliklerini Aktaran Mütevazi Hesap: YugosBalkan

İnternet ve sosyal medya ortaya çıktığı günden bu yana hayatımızın içinde yer alıyor. Bununla birlikte sosyal medyada da farklı ilgi alanlarında içerik...

Yerli Üretim Raylı Sistem Trafoları Demiryolu Sektörüne Güç Katıyor

Üretim kapasitesi, çalışan sayısı ve ihracat oranı açısından Türkiye'de alçak ve orta gerilim trafo ile reaktör sektörünün önemli firmalarından olan Elektra Elektronik,...

Xiaomi’nin Gaming Monitörü 11 Kasım’da Geleceği Söyleniyor

Kısa süre önce, Xiaomi'nin bu yıl 11 Kasım'da bir oyun monitörünü satışa çıkarmayı planladığı haberi ortaya çıkmıştı. Monitörün AUO tarafından sağlanan 24,5 inçlik bir ekrana sahip...