Ana SayfaİnternetFinans TeknolojileriSipay ve PCI Checklist’ten Ödeme Güvenliğinde İş Birliği!

Sipay ve PCI Checklist’ten Ödeme Güvenliğinde İş Birliği!

Türkiye’nin yeni nesil ödeme çözümleri sunan finansal teknoloji şirketi Sipay ve fintech alanında güvenlik denetimleri konusunda çalışmalar yürüten PCI Checklist iş birliği yaptığını duyurdu. Sipay, PCI Checklist’in ödeme sistemleri alanında ilk müşterisi olma özelliği taşıyor. İş birliğine dair Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak şu sözleri ifade etti: “Sipay olarak sunduğumuz ödeme altyapılarında müşterilerimize her zaman global standartlarda güvenlik sunmak en büyük önceliğimiz. PCI Checklist ile yaptığımız iş birliğiyle de güvenlik konusunda kullanıcılarımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.”

Ödeme sistemleri alanında dinamik ve yenilikçi bakış açısına sahip olan Sipay ve fintech ekosistemindeki şirketlerin gerçek zamanlı güvenlik denetimlerini ve dijital sürdürülebilirlik ihtiyaçlarını karşılayan bir girişim olan PCI Checklist iş birliği yaptığını duyurdu. Sipay ve PCI Checklist, 2020 yılı PSM Awards Ödül Töreni’nde Yılın Startup’ı ödüllerinin de sahibi. 

PCI Checklist, iş birliği kapsamında Sipay’in müşteri edinim süreçlerini kısaltacak ve siber güvenlik risk haritasıyla her bir üye işyerinin sektördeki siber güvenlik durumu hakkında da bilgi sağlayacak. Böylece Sipay kullanıcılarının kredi kartı bilgilerinin sanal ortamda güvenli bir şekilde korunması sağlanacak. Sipay aynı zamanda PCI Checklist’in ödeme sistemleri alanında ilk müşterisi olma özelliği de taşıyor.

Türkiye’nin yeni nesil ödeme çözümleri sunan finansal teknoloji şirketi Sipay Genel Müdürü Semih Muşabak iş birliğine dair şu sözleri ifade etti: “Kullanıcıların online ödeme konusunda PCI-DSS gibi sahip olduğumuz global tescilli güvenlik sertifikalarına sahip altyapıları kullanması büyük önem taşıyor. Yapay zeka da bu alanda kullandığımız diğer bir teknoloji olarak öne çıkıyor. Sipay olarak sunduğumuz ödeme altyapılarında müşterilerimize her zaman global standartlarda güvenlik sunmak her zaman en büyük önceliğimiz. PCI Checklist ile yaptığımız iş birliğiyle de güvenlik konusunda kullanıcılarımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz.”

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER