Ana SayfaGoogleSızdırılmış Bir Belge; Pixel 5a, Katlanabilir Pixel ve Daha Fazlasına İşaret Ediyor!

Sızdırılmış Bir Belge; Pixel 5a, Katlanabilir Pixel ve Daha Fazlasına İşaret Ediyor!

Google’ın Pixel telefonlarının ve sızıntılarının iyi bir geçmişi yok. Google’ın yaptığı tüm telefonlar oldukça erken bir şekilde ve birçok ayrıntı ile sızdırılıyor. Bunu daha da ileri götürürsek, 9to5Google tarafından haberi yapılan sızdırılmış bir dahili belge, Google’ın 2020 ve 2021 için tüm ürün serisinin ana hatlarını veriyor gibi görünüyor.

Belgenin Pixel 2’den bu yana tüm Google telefonlarının yapılarından bahsettiği bildiriliyor. Bu nedenle, Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5 ve diğer bazı geliştirilmekte olan cihazlardan bahsediliyor. 9to5Google’a göre, Pixel 5 kod adı ‘barbette’ olabilir, ancak asıl ilgi çekici olan diğer üç kod adı ise: ‘kuzgun’, ‘sarıasma’ ve ‘pasaport’.

Şaşırtıcı bir şekilde, belge katlanabilir bir cihaz olarak ‘pasaport’tan açıkça bahsediyor ve diğer iki kod adı da Pixel 6 serisini işaret ediyor gibi duruyor. Ayrıca, 2021’in 4. çeyreği için beklenen bir lansman zaman çizelgesinden bahsediliyor. Bu da, Google’ın Pixel 6 serisinin yanı sıra gelecek yıl katlanabilir bir Pixel telefonu piyasaya sürmeye çalışabileceğini düşünmemize neden oluyor. 2019’da da Google’ın katlanabilir bir cihaz üzerinde çalıştığına dair raporlar vardı, ancak o zamanlar şirket kendi yaptığı çalışmalar için basitçe ‘teknolojinin prototipini yapmak’ olduğunu söyledi.

Katlanabilir bir Pixel’in geleceğini ummak heyecan verici olsa da, dikkate alınması gereken bazı şeyler var. 9to5Google’ın da belirttiği gibi, belgede ayrıca ‘muskie’den de bahsediliyor. Bu, eksenli bir Pixel 2 XL prototipidir. Yani bu ifade, bu cihazların mutlaka üretime girmeyeceği anlamına gelir. Ancak, Google’ın katlanabilir bir telefon yapacağını ummaktan zarar gelmez, değil mi?

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER