Ana SayfaGoogleSODAR: Sosyal Mesafenizi Ölçün

SODAR: Sosyal Mesafenizi Ölçün

Google’ın yeni sosyal mesafe ölçen artırılmış gerçeklik aracı, insanların senden ne kadar uzaklaşmaları gerektiğini tam olarak gösteriyor.

Muhtemelen bu günlerde iki metrelik sosyal mesafe kurallarına aşinayız, ancak herkes iki metrenin aslında ne anlama geldiğini kolayca anlayamıyor. Google sosyal mesafe yönergelerini görselleştirmeyi çok daha kolay hale getiren kolay bir web tabanlı artırılmış gerçeklik aracı yayınladı.

Araç Sodar olarak adlandırılıyor ve çalışması için bir uygulamaya ihtiyacı yok. Bir Android cihazda Chrome tarayıcınızda sodar.withgoogle.com veya goo.gle/sodar adresine gitmeniz, kamera erişimi vb. çeşitli izinleri vermeniz yeterli. Site anında çok sezgisel bir artırılmış gerçeklik deneyimi başlatıyor.

İlk başta kalibrasyon için çevreyi tarıyorsunuz sonrasında her yönde iki metre alanın nasıl görüneceğini size gösteren net bir eğri çizgi elde ediyorsunuz.

Artırılmış gerçeklik kamera akışındaki gösterilen çizgi, siz hareket ettikçe hareket eder. Böylece sağda solda sosyal mesafe diye çizilen bantların yeterli olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Her ne kadar çizgi genel olarak doğru olsa da milimetrik hatalar bazen olabiliyor.

Sodar Sosyal Mesafe Ölçüm Aracını Uyumlu bir Android cihazda buraya tıklayarak bağlantıyı Chrome’da açmanız yeterli.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER