Ana SayfaOyunSony, BRAVIA XR™ TV’lere ‘PlayStation®5 için Mükemmel’ Etiketini Getiriyor

Sony, BRAVIA XR™ TV’lere ‘PlayStation®5 için Mükemmel’ Etiketini Getiriyor

BRAVIA XR TV’ler, yepyeni PS5™ özellikleriyle yeni nesil konsol deneyimini en üst seviyeye taşıyan ‘PlayStation®5 için Mükemmel’ özelliğine kavuşuyor.

Sony, PlayStation 5 (PS5™) ile uyum içerisinde çalışarak sürükleyici ses ve görüntüyle benzersiz bir oyun deneyimi sunan BRAVIA XR TV’ler[1] için, ‘PlayStation®5 için Mükemmel’ özelliğini kullanıma sunuyor.   ‘PlayStation®5 için Mükemmel’ TV’ler, PS5’e özel yepyeni iki özelliği[2] Otomatik HDR Ton Eşleştirme ve Otomatik Türe Göre Görüntü Modu ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu TV’ler aynı zamanda oyunlarda 120fps’ye kadar olan kare hızlarını süper net 4K çözünürlükte destekliyor[3]. Aynı zamanda oyun severler, Z9J[4] modellerinde 6.0ms’ye kadar düşen giriş gecikmesi ile yüksek performans gerektiren oyunlarda anında ekran aksiyonu ile olağanüstü tepki hızı ve akıcılık elde edebiliyor. 

BRAVIA XR TV’lerin, canlı renkler ve göz alıcı kontrastlarla dolu, çarpıcı derecede gerçekçi görüntüleri, hem oyun oynarken hem de film izlerken kullanıcıyı aksiyonun merkezine yerleştirerek benzersiz ‘ekrandan gelen ses’ teknolojisiyle sarmalıyor.

PlayStation®5 için Mükemmel’ BRAVIA XR-ayrıcalıklı özellikler 

Otomatik HDR Ton Eşleştirme [5]

Otomatik HDR Ton Eşleştirme * ile HDR ayarları PS5 ilk kurulum sırasında anında optimize edilir. PS5, farklı BRAVIA TV modellerini otomatik olarak tanıyıp, TV için en iyi HDR ayarlarını buna göre seçecektir. BRAVIA’nın ekran özelliklerine göre optimize edilmiş HDR ton eşleme seviyesiyle yüksek kontrastlı sahnelerde bile önemli ayrıntıları ve renkleri görebilir. Örneğin Gran Turismo™ 7[6][i]’da pistteki nesneleri en ince ayrıntılarına kadar görüp bir sonraki hamlenizi nasıl yapmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz. 

*Hem PS5’te hem de BRAVIA’da yazılım güncellemeleri gereklidir. 2021 sonu itibarıyla kullanıma sunulmuş olacaktır. 

Otomatik Türe Göre Görüntü Modu[1][2]

BRAVIA XR TV’ler sizin oyun mu oynadığınızı yoksa film ya da program mı izlemekte olduğunuzu ayırt edebilir. Otomatik Türe Göre Görüntü Modu ile TV’de oyun oynarken otomatik olarak gerçekleştirilen eylemin tepki hızını artıracak şekilde giriş gecikmesini en aza indirger. Bir video yayın akışı hizmeti üzerinden ya da PS5 ile bir Ultra HD Blu-ray™ diskten film izlendiğinde daha detaylı bir görüntü elde edebilmesi için Standart Mod ile odağını görüntü işlemeye kaydırır. 

Otomatik Türe Göre Görüntü Modu, PS5 ve BRAVIA TV’lerde yapılacak yazılım güncellemeleri ile 2021 sonu itibarıyla kullanıma sunulmuş olacak. 

Sony’nin ses ürünleriyle deneyiminizi daha da zenginleştirin

Sony BRAVIA XR TV’ler, başta HT-A9 Ev Sineması Sistemi ya da HT-A7000 ve HT-A5000 sound bar’lar* olmak üzere Sony’nin geniş ses ürünleri yelpazesindeki çeşitli ürünlerle mükemmel şekilde eşleşir. Bu ürünleri doğrudan PS5’inize bağlayarak bir BRAVIA XR TV ile Otomatik HDR Ton Eşleştirme ve Otomatik Türe Göre Görüntü Modu gibi BRAVIA XR’ın ayrıcalıklı özelliklerini deneyimlemeye başlayabilirsiniz. 

*Yazılım güncellemesi gereklidir. 2022 baharında kullanıma sunulmuş olacaktır. 

‘PlayStation®5 için Mükemmel’ BRAVIA XR TV’lerle ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız: PlayStation®5 için Mükemmel’

Sony Corporation Hakkında:

Sony Corporation, teknoloji altyapısı son derece güçlü bir yaratıcı eğlence şirketidir. Oyun ve ağ hizmetlerinden müziğe, fotoğrafa, elektroniğe, yarı iletkenlere ve finansal hizmetlere kadar geniş bir alanda, Sony’nin hedefi, yaratıcılığın ve teknolojinin gücünü kullanarak dünyayı duygularla doldurmaktır. Daha fazla bilgi için: http://www.sony.net/

[1] ‘PlayStation®5 için Mükemmel’ BRAVIA XR TV modelleri: Z9J, A90J, A80J, X95J, X90J.

[2]  HDR Ton Eşleştirme ve Otomatik Türe Göre Görüntü Modu, PS5 ve BRAVIA TV’lerdeki yazılım güncellemeleri ile 2021 sonu itibarıyla kullanıma sunulacaktır. 

[3] 4K/120fps destekleyen PS5 oyunu gereklidir.

[4] Giriş gecikmesi süre ölçümü Z9J, 4K 120fps bir oyun ve HDMI girişi ile dahili test koşullarında gerçekleştirilmiştir. Modele, gerçek zamanlı kullanım ortamına ya da spesifik koşullara göre farklılık gösterebilir. A90J/A80J/X95J/X90J ile aynı test koşullarında gerçekleştirilen giriş gecikmesi süresi 8,5ms’dir. 

[5] Hem PlayStation®5 hem de BRAVIA yazılım güncellemeleri gereklidir. 2021 sonu itibarıyla kullanıma sunulmuş olacaktır. 

[6] Piyasaya çıkış tarihi Mart 2022. PlayStation® için geliştiriliyor. 

[7] Hem Playstation®5 hem de BRAVIA yazılım güncellemeleri gereklidir. 2021 sonu itibarıyla kullanıma sunulmuş olacaktır.

[8] Otomatik Janr Görüntü Modu (Auto Genre Picture Mode), Otomatik Görüntü Modu (Auto Picture Mode) açıkken çalışır.

[i] “PlayStation”, “DualSense”, “PS5” ve ‘Gran Turismo 7’, Sony Interactive Entertainment Inc.’nin tescilli ya da ticari markalarıdır. 

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER