Ana SayfaDonanım & YazılımSony, Gürültü Engelleme Özellikli WH-1000XM4 Kablosuz Kulaklıkları Piyasaya Sürüyor

Sony, Gürültü Engelleme Özellikli WH-1000XM4 Kablosuz Kulaklıkları Piyasaya Sürüyor

Sony, ödüllü 1000X ailesinin yeni üyesi 4. nesil kablosuz, gürültü engelleme özellikli kulak üstü WH-1000XM4 kulaklıklarını kamuoyuna tanıttı. Yeni WH-1000XM4, WH-1000XM3’ün tüm teknolojik özelliklerini içinde barındırıyor hem de müziğinizi kişiselleştirmenize ve kontrol edebilmenize, gürültü engelleme özelliğini iyileştirmenize ve ortam sesini daha üstün bir ses deneyimi için tercihlerinize dayanarak otomatik ayarlamanıza olanak veren ilave akıllı özellikler sunuyor.

WH-1000XM4 kulaklıklar, yüksek ve orta frekanstaki sesleri azaltarak Sony’nin iyi bir gürültü engelleme performansını elde etmenizi sağlarkan DSEE ExtremeTM, Edge-AI’ı (Uç Yapay Zekâ) kullanarak aslına tam anlamıyla sadık bir deneyim için dijital sıkıştırma esnasında kaybolan sesleri büyük bir doğruluk oranıyla yeniden oluşturabilir. Edge-AI, müziği gerçek zamanlı olarak analiz ederek enstrümanları, müzik türlerini, her şarkının kendi özgün unsurlarını tanıyarak sıkıştırmada kaybolan yüksek frekanslı sesleri yeniden yaratıbilir. Sony, bu yapay zekâ sistemini oluşturmak için, belirli müzik sinyallerinin nasıl bir araya getirildiği hakkında gerçekçi iç görü elde etmek üzere Sony Music Studios Tokyo ile birlikte çalıştı.

WH-1000XM4 kulaklıklar ve uyumlu müzik akışı hizmeti uygulamalarının yüklü olduğu bir Android™ /iPhone akıllı telefon bir araya getirildiğinde yeni bir ses deneyimi olan 360 Reality Audio’nun kullanılması mümkün. 360 Reality Audio dinleme deneyimi sizi sanki en sevdiğiniz sanatçı tam karşınızdaymışçasına müziğin içine katabilir.

WH-1000XM4 üzerindeki Uyarlanabilir Ses Kontrolü, nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı algılayarak ortam sesini ideal dinleme deneyimi elde etmeniz için ayarlayan akıllı bir işlevdir. Uyarlanabilir Ses Kontrolü zamanla sık bulunduğunuz iş yeri, spor salonu ya da en sevdiğiniz kafe gibi lokasyonları tanımayı öğrenir ve sesi duruma uyacak şekilde özel olarak ayarlar. Böylelikle, örneğin seyahat halindeyseniz en sevdiğiniz parçaların arasına karışan arka plan gürültüleri olmaksızın yolculuğunuzun içinde kaybolabilirsiniz. Ya da yürüyorsanız, bir yandan müziğinizin keyfini çıkarmaya devam ederken bir yandan da etrafınızdaki her şeyden haberdar olabilirsiniz.

WH-1000XM4 kulaklıklar NFC ve BLUETOOTH® özelliklidir ve 30 saate kadar pil ömrüne sahipken; hızlı şarj fonksiyonu size 10 dakika şarj ederek 5 saate kadar kablosuz müzik dinleme olanağı veriyor.

WH-1000XM4 aynı zamanda Google’ın, kulaklığınızı çaldırarak bıraktığınız yeri kolayca bulmanızı sağlayan yeni Fast Pair özelliğini de destekler.

Sektör lideri Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz WH-1000XM4 kulaklıklar yaz sonunda siyah ve gümüş renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER