Ana SayfaOyunSony PlayStation 5 Hakkında Bildiklerimiz

Sony PlayStation 5 Hakkında Bildiklerimiz

PlayStation 5’in neler yapabileceğini yavaşça öğreniyoruz . PlayStation 5, 2020’nin sonlarında yayınlanması planlanan yeni nesil bir PlayStation. Sony, yeni konsolu hakkında sıkı bir şekilde durmuş olsa da, bize neler bekleyebileceğimiz hakkında birkaç ayrıntı damlattı. PS5 oyunlarını yakın gelecekte bir etkinlik ile göstereceğine söz verdi .

ps5

Dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikleyiciler ve dahili mikrofon gibi etkileyici ses özelliklerine sahip DualSense PS5 kontrolcüsünü haberimizde baktık . Ancak DualSense kontrolcüsü hakkında tartışmasız en ilginç olan şey, PS5 tasarımına benzer bir görüntüye sahip olması. Öncekilerden büyük bir çıkış alarak farklı görünümü ve uzay çağı siyah beyaz renk şeması olması bizleri heyecanlandırıyor.

playstation-5-teknorex-etkinlik-haftaya-olabilir-sony

DualSense Denetleyicisi kadar önemli olan , Sony’nin Mart ayındaki etkinliğinde tartışılan PS5 özellikleri . Lider sistem mimarı Mark Cerny bize PS5’in sisteminin derinlemesine bir dalış sağladı ve PS5’in teknik iç işleyişini ortaya çıkardı. Bunları aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alacağız, ancak şimdilik PS5’in 3.5GHz’de 8 çekirdekli AMD Zen 2 tabanlı bir CPU, 16GB GDDR6 bellek ve 10.28 TFLOP’ları veren özel bir RDNA 2 AMD GPU ‘ ya sahip olacağını biliyoruz.

Özellikler açısından, yeni nesil konsolun ışın izleme , süper hızlı bir SSD, yerleşik bir 4K Blu-ray oynatıcıya sahip olacağını ve PS4’ün oyun kataloğundaki büyük bir değişiklikle geriye dönük olarak uyumlu olacağını biliyoruz .

PS5 hakkında merak ettiğimiz herşey lansman yaklaştıkça ortaya çıkacaktır.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER