Ana SayfaOyunSony PlayStation Showcase 2021

Sony PlayStation Showcase 2021

Sony, E3 2021’i atladığında, büyük bir şeyin geleceğini zaten biliyorduk. Bu kadar uzun süre sabırla bekledikten sonra oyuncular nihayet PlayStation Showcase ile ödüllendirildi. Sunum bir dizi heyecan verici yeni oyun duyurusuna sahipti. Yaklaşan PS5 oyunları hakkında en son bilgileri arayan bir konsol oyuncusuysanız doğru yere geldiniz.

1. God of War Ragnarok

Bu kadar uzun süre bekledikten sonra Sony, Ragnarok adlı God of War oyunu için nihayet bir fragman yayınladı. Üç dakikalık fragman, son God of War sona erdikten birkaç yıl sonra başlıyor ve Kratos’a şimdiye kadar karşılaştığı en zorlu mücadeleyi veriyor; bir genç yetiştirmek. Atreus dünyaya açılmak ve Ragnarok’u nasıl durduracağına dair cevaplar bulmak istiyor.

Ancak Kratos, aşırı korumacı bir baba gibi, bunların hiçbirine sahip olmayacak ve tanrılarla bir kavgadan korkarak oğlunu yasaklayacak. Tanıtım fragmanı, Kratos, Loki ve Mimir üçlüsünün bazı cevaplar için eski Savaş Tanrısı Tyr’ı bulmak için yaptıkları yolculuğu gösteriyor. Ayrıca, Freya’nın oğlu Baldur’un intikamını almaya çalışan bir girişi de dahil olmak üzere, mekanikler, yeni karakterler ve daha heyecan verici yeni düşmanlar görüyoruz.

2. Marvel’s Spider-Man 2

Her zaman popüler olan Spider-Man ve Ratchet and Clank’ın arkasındaki geliştirici Insomniac Games, yeni bir Spider-Man oyunu ile çıkıyor. Bu oyun için, Peter Parker ve Miles Morales’in önceki oyunlardan düşmanlarla savaşmak için geri döndüğünü gösteren sadece kısa ama heyecan verici bir dakikalık fragmanımız var. Ancak fragmanın sonlarına doğru Venom’un gölgelerde saklandığını görüyoruz.

Korkunç düşmana sadece bir bakış atarken, her iki ana karakter için de sorun yaratmaya yetiyor. Örümcek Adam 2 için şu an için hiçbir oynanış paylaşılmadı, görüntüler sadece sinematik. Spider-Man 2’nin 2023’te çıkacak ve PS5’e özel bir sürüm olacak. 

3. Forespoken

Kesinlikle PS5 kadrosuna yapılan en heyecan verici eklemelerden biri olan Forespoken, fantezi dünyasında geçen bir aksiyon-macera oyunudur. Hikaye, kedisiyle bir hayata başlamak için New York City’den uzaklaşmaya çalışan bir kadın olan Frey Holland’a odaklanıyor. Ancak, bundan önce Frey, Dünya’da olmayan güzel ama gizemli bir ülkeye taşınır. Sözde güçlerini veren bir bilezikle desteklenen üç dakikalık fragman, Frey’i dev ejderhalar da dahil olmak üzere çeşitli düşmanlarla savaşırken bu büyülü diyarı katederken gösteriyor.

Frey’in zihnini kullanarak çeşitli güçler kullandığını ve hatta fragmanın bir noktasında neredeyse uçtuğunu görüyoruz. Fantezi severler için Forespoken, 2022 baharı civarında çıkacak.

4. Ghostwire Tokyo

Ghostwire Tokyo, iyi bir önlem için daha fazla mücadele ile karıştırılmış başka bir heyecan verici yeni fragmana sahip. Ölümcül doğaüstü güçler tarafından istila edilen Tokyo ile, intikam arayışında güçlü bir hayalet varlıkla ittifak kurmalı ve gördüğünüz tüm düşmanlara karşı savaşmalısınız. İşin püf noktası, tüm bunların arkasındaki ana okültist olan Hannya’ya karşı savaş başladığında ortaya çıkıyor. Ghostwire Tokyo, Japon şehir efsaneleri ve folklorunun derinliklerine dalıyor ve oyunculara yataklarının altında nelerin saklanabileceğine dair bir fikir veriyor.

Yeni fragman, ana karakter paranormal güçlerle savaşırken oldukça inanılmaz hareketler gösteriyor. Ana karakter için önemli bir kişi olan Mari’yi gördüğümüz gibi, işin içinde doğal hikaye unsurları var. Karanlık ürkütücü şeyleri seviyorsanız, Ghostwire Tokyo’nun PlayStation Showcase 2021’de duyurulan yeni fragmanına göz atın. Oyun 2022 Baharı civarında çıkacak.

5. Gran Turismo 7

Gran Turismo 7, heyecan verici yeni bir fragmanla PlayStation Showcase’e hızlı giriş yaptı. Yarış pistinde ve ötesinde çok sayıda araba sergileyen Gran Turismo 7, fırsatlarla dolu bir oyuna benziyor. Oyuncular ayrıca GT serisinde olduğu gibi en sevdikleri sürüşler için yoğun kişiselleştirme seçeneklerine sahip olacaklar.

Gran Turismo 7, çok sayıda araba ve çok fazla heyecan barındırıyor. En üst düzey yeni nesil grafikler ve nefes kesici ayrıntılarla kendinize heyecan verici bir yarış deneyimi yaşatın. Yarış simülasyonlarını seviyorsanız, buna bir göz atın. Gran Turismo 7, 4 Mart 2022’de çıkacak.

6. Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Star Wars Knights of the Old Republic bir PS5 remake alıyor. Aspyr tarafından geliştirilen, önceki Star Wars’un arkasındaki geliştiriciler iOS ve Android platformlarında çalışıyor, Knights of the Old Republic, özellikle PlayStation 5 için yapılıyor. Oyun ayrıca Lucasfilm Games ve Sony Interactive Entertainment’tan da yardım alıyor.

Bir dakikalık kısa fragman, ışın kılıcını kullanan güçlü bir Sith ile bazı sinema görüntüleri gösteriyor Old Republic, birçok kişi tarafından şimdiye kadar yapılmış en iyi Star Wars oyunlarından biri olarak lanse ediliyor, bu nedenle yeniden yapılanma hiç şüphesiz uygun. Yeni Knights of the Old Republic çıktığında PS5’e özel olacak. Şu an için bir çıkış tarihi olmasa da, yakında daha fazla haber bekleyin.

7. Uncharted Remastered

A Thief’s End ve Uncharted The Lost Legacy yakında PlayStation 5’e ve PC’ye gelecek. Uncharted: Legacy of Thieves Collection başlıklı remaster, en son çıkan iki oyunu kapsayacak ve her iki platforma da çıkmadan önce yeni nesil için rötuş yapacak.

Bir dakikalık fragmanda her iki oyundan görüntüler, Nathan Drake ve diğer ana karakterlerin yolculuklarını üstlendiğini görüyoruz. The Legacy of Thieves Collection ilk olarak 2022’nin başlarında PS5 için çıkacak ve hemen ardından PC için çıkacak.

8. Wolverine

Spider-Man 2’nin kendisi için çok heyecanlı olsanız da, Insomniac Games henüz bitmedi. Bir yeni Wolverine oyunu Sony bunun için kısa bir teaser bırakarak, ufukta olduğunu. Tek bir adam dışında her yerde yatan insanlarla dolu tamamen çöp bir bar görüyoruz. Bir adam onu ​​bıçaklamak için zar zor ayağa kalkarken içkisine uzanıyor. Ve hala formda olan tek adamın Wolverine olduğunu görüyoruz.

Adamantium pençelerini son saniyede açıyor. Bu teaser oynanışa dayalı olmasa da, yakında çıkacak olan Wolverine oyunu kesinlikle çok heyecan verici görünüyor. Henüz bir çıkış tarihi olmasa da zaman geçtikçe daha fazla bilgi bekleyebiliriz. O zamana kadar PlayStation Showcase’de gösterilen kısa teaser’a göz atın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin.

9. Tiny Tina’s Wonderlands

Fantastik aksiyon-macera oyunu, Andy Samberg , Will Arnett, Wanda Sykes ve Ashly Burch gibi isimlerden oluşan bir yıldız kadrosuna sahip. Gearbox’tan beklendiği gibi, Tiny Tina’s Wonderlands, Borderlands’de bulunan aynı benzersiz grafik stilini paylaşıyor ve aynı heyecan verici aksiyonu kaosla birleştiriyor.

İki dakikalık komik oyun fragmanı, oyun dünyasını, mekaniklerini ve arka planda çalan ilginç bir müzik notasına sahip karakterleri tanıtıyor. Oyunun kesin çıkış tarihi 25 Mart 2022 ve PS4, PS5 ve PC’de oynanabilecek.

10. Tchia

İşleri daha tasasız bir yöne çeken Tchia, Sony PlayStation Showcase 2021’de duyurulan iyi bir oyundur. Yeni Kaledonya’dan ilham alan Tchia, Tchia adlı ana karaktere odaklanan tropikal bir açık dünya macera oyunudur. Oyuncunun amacı, hikayeyi ilerletmek için bulmacaları çözmek ve sırları ortaya çıkarmak için Tchia’nın benzersiz yeteneklerini kullanmak olacaktır.

Oyun, devasa açık dünyada oyunların her şeyi yükseltmesine izin verecek benzersiz bir serbest tırmanma mekaniğine sahip. Oynanış fragmanında görüldüğü gibi, oyunun arka planı harika görünüyor ve Tchia kesinlikle çok sevimli bir kahraman gibi görünüyor. Oynamak için hafif ve farklı bir şey arayan bir oyuncuysanız, Tchia’ya göz atın. Oyun 2022 yılında Epic Games Store üzerinden PS4, PS5 ve PC için geliyor.

11. Alan Wake

Karşılaştığımız en zengin anlatımlı oyunlardan biri olarak kabul edilen, çok sevilen korku macera oyunu Alan Wake, PS5 ve PC için yeni nesil bir remaster alıyor. Alan, ısrarla ve eşi Alice ile birlikte, çok ihtiyaç duyulan bir tatil yapmak ve belki de yaratıcı enerjilerini geri getirmek için uykulu ama güzel Bright Falls kasabasına seyahat eder.

Ancak, bu kasabada uğursuz bir şeyler oluyor ve etkisi, Alan’ın yazdığını bile hatırlamadığı bir hikayenin gerçekleşmeye başladığı gibi Alice’i alıp götürüyor. Aydınlık ve karanlık arasındaki sürekli popüler savaşa odaklanan Alan Wake, güç açıkken bile bir el feneri taşımanızı sağlayacak bir oyundur. Artık konsol ve PC oyuncuları, 5 Ekim’de  bu karanlık ama heyecan verici oyunun tadını çıkarabilirler.

12. Vampire: The Masquerade Bloodhunt

Battle Royale türünü seviyorsanız, BR’yi folklor ve fantezi ile karıştıran bir oyuna sahip olmaya hazırlanın. Vampirle: Masquerade Bloodhunt free-to-play, üçüncü şahıs Battle Royale oyunu. Oyun, rakip vampir fraksiyonlarının büyük bir ihanete uğradığı ve kargaşaya düştüğü Prag’ın Eski Kenti’ne odaklanıyor. Sonuç olarak her iki grup da Entity olarak bilinen gizli bir topluluk tarafından hedef alındı ​​ve kazanmak için doğaüstü güçlerini ve silahlarını kullanmaları gerekiyor.

Bloodhunt, PC’deki muadili ile aynı adrenalin dolu aksiyonu taşıyor, oyuncular güç için birbirlerini yiyor ve besliyor. Üstelik geliştiriciler , PS5 oyununun 60 FPS hedefine ulaşacağına ve Dualsense kablosuz kontrol cihazından tam anlamıyla yararlanacağına söz verdiler. En keskin dişlerinizi takın ve 2021’de çıkacak olan Bloodhunt’ın fragmanını izleyin.

13. Project Eve

Project Eve, bu yılki PlayStation Showcase’e kadar pek çok kişi tarafından fark edilmedi, ancak artık fark edildiğinden, oyuncular bunu denemek için heyecanlılar. Bu, 2019’da duyurulan bir hack and slash aksiyon oyunudur ve yeni bir fragman sonunda hikayeye daha fazla ışık tutmaktadır. Koreli geliştirici SHIFT UP Corporation tarafından yapılan oyun, Havva’nın artık kayıp olan bir dünyada NA:tives adı verilen çeşitli oranlarda canavarlarla savaşını konu ediniyor.

Dört dakikalık oynanış fragmanından Project Eve, çeşitli animeleri güçlü bir şekilde anımsatan bir aksiyon oyunu gibi görünüyor ve sadece patlamış mısır yerken görebileceğimiz nefes kesici aksiyonu vaat ediyor. Çıkış tarihi hakkında bir haber olmamasına rağmen, Project Eve büyük olasılıkla yakında tüm yeni nesil platformlara gelecek. PlayStation 5’in grafik özelliklerinden yararlanmayı vaat ediyor.

14. Grand Theft Auto V 

Piyasaya sürüldükten neredeyse on yıl sonra büyük bir özel hayran kitlesine sahip olmaya devam eden sadece birkaç oyun var. Rockstar Games’in GTA V bunlardan biri. 2013’te piyasaya sürülen ve GTA Online tarafından desteklenen GTA V, Mart 2022’de Playstation 5’e yeni bir yeni nesil yükseltme ile geri dönüyor. PlayStation Showcase sırasında gösterilen bir dakikalık teaser, GTA V her açıldığında ortaya çıkan klasik kaosla dalga geçiyor ve bazı GTA Online da karışıma atılıyor. 

15. Kid A Mnesia: Sergi

Kid A Mnesia: Exhibition, Kasım ayında PS5, PC ve Mac’e gelecek etkileşimli bir deneyimdir. Radiohead ve Epic Games’in ortak girişimi olan bu deneyim, grubun Kid A, Amnesiac ve Kid Amnesiae adlı yeni albümleri de dahil olmak üzere ikonik albümlerinin yakında yeniden yayınlanmasının bir parçası. Ayrıca, kısa fragman, çeşitli duvarların Radiohead logolarıyla sıvandığını ve şifreli bir arka planla birlikte gösteriyor.

Yaklaşan Tüm PlayStation Oyunları için Heyecanlı mısınız?

PlayStation Showcase’de duyurulan tüm yeni oyunlar ve remaster’lar için bizim kadar heyecanlı olduğunuzu umuyoruz. Eklememiz gereken daha fazla oyun için önerileriniz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER