Ana Sayfa Oyun Oyun Konsolu Sony: PS5 100 Kat Hızlı Olacak ve Haziran Başında Gelecek

Sony: PS5 100 Kat Hızlı Olacak ve Haziran Başında Gelecek

Çok iddialı bir başlık değil mi? Evet. Ama bu iddianın sahibi biz değiliz, Sony.

Şu anda internette en çok merak edilen gizem bizce Sony’nin PlayStation 5’i… Bu en çok da hayranları rahatsız ediyor. Çünkü bir an evvel çıksın da alalım diye bekliyorlar. Tabi bu ülkemizde herkes için, hatta ilk etapta çoğumuz için geçerli olmayacak. Çünkü 8000₺ üzerinde bir fiyat ile gelebilme ihtimali bulunuyor.

Şirket hala PlayStation 5 hakkında çok detaylı açıklama yapmadı. Geliştirici odaklı bir etkinlik dışında PS5 hakkında çok az şey biliniyor. Tabii ki, resmi donanım özellikleri ve Audio 3D ve çığır açan SSD gibi zaten bilinen bazı önemli detaylar mevcut.

Sony, PS5 hakkında bazı önemli ayrıntıları yavaş yavaş ortaya çıkarıyor. Oyun topluluğu arasında büyük bir hype yaratan özelliklerden biri, PS5’e gelen SSD depolama özelliği. Şirket hala yeni konsolu tüm ihtişamıyla ortaya çıkarmamış olsa da, yeni konsolun arkasındaki teknolojiyle ilgili biraz daha fikir sahibi olduk.

SSD, Sony’nin son kurumsal toplantısında bir kez daha gündemdeydi. Japon devine göre, yeni konsolla gelen “Katı Hal Sürücüsü” o kadar hızlı olacak ki sistemin PS4’ten 100 kat daha hızlı çalışmasını sağlayacak. PS4’ünüzün genel performansından memnun musunuz? Şimdi onun 100 kat daha hızlı olduğunu hayal edin.

Hepimiz SSD’lerin Sabit Sürücülerden gerçekten daha hızlı olduğunu biliyoruz, ancak bu ifade gerçekten doğru mu? Resmi bildirimlere göre, yeni SSD 8GB/s hızında çalışıyor ve bu gerçekten inanılmaz.

PS5’in SSD’si, PS4’den 100X daha hızlı

Şirket, daha fazla ayrıntıyı açıklayan bir belge paylaştı. Daha ayrıntılı bir inceleme üzerine sayfa 17’de SSD ile ilgili ek ayrıntıları tespit edebildik. Her şeyden önce, temelde yükleme süreleri, oyuncuları nesiller boyunca rahatsız eden bir şey. Dahası, PS5’in arkasındaki teknolojinin oyun endüstrisini değiştirebileceğini belirtiyor. Sonuçta, aradaki fark mevcut nesil üzerinde büyük olacak.

Oyunlardaki bağlanma hissini geliştirmek için oyunların sadece çözünürlüğünü değil, hızını da artırmak istiyoruz. Mesela yüksek hızda SSD sayesinde oyunlardaki veri işleme performansını ve süresini PS5’te, bir önceki nesil PS4’e göre 100 kat hızlandırmayı planlıyoruz. Oyun yükleme süreleri daha kısa olmalı ve oyuncular anında yeni haritalarda ve yerlerde dolaşmaya başlayabilmeli.

Yukarıdaki açıklamadan da anladığımız üzere, yeni nesil oyuncular yükleme süresi olmadan devasa açık dünya oyunlarını oynayabilecekler. Açık dünya oyunlarındaki en büyük sorunlardan biri de oyuncunun hızlı seyahat seçeneğini kullanması. Oyuncular, her zaman haritayı yükleyene kadar bir bekleme ekranında vakit kaybediyor. Açıklamalara göre artık bu gereksiz beklemeler bitmiş olacak.

Kaynak: GizChina

BENZER HABERLER

[rev_slider alias=”newspaper-politics”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,926TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Amazfit GTR 2 ve Amazfit GTS 2 Akıllı Saatler Açıklandı: Özellikleri ve Fiyatı

Huami, şirketin tescilli BioTracker kalp atış hızı monitörü ve stres izleme teknolojisine sahip, her zaman açık AMOLED ekranlarla gelen iki yeni akıllı...

Xiaomi’den Dev 29 Ekim İndirimi!

Mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektörünün en önemli markalarından EVOFONE, Cumhuriyet Bayramı dönemi için Xiaomi ürünlerinde çok cazip indirimler...

Lidar Alternatifi Yapay Zekalı Kamera’ya Büyük Ödül: İnsan Gibi Davranıyor

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği (OİB) tarafından bu yıl "Elektrikli Araçlar" teması ile düzenlenen 9. Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması'nda birinciliğe 291 proje...

Fotoğrafseverlere Gökyüzünde “Mavi Dolunay” Şöleni

31 Ekim Cumartesi gecesi gökyüzünde nadir görünen doğa olaylarından biri gerçekleşecek. Normalde her ay bir kez meydana gelen dolunay, 2020 yılında 13...

Dünyanın 3. Bilgisayar Üreticisi Acer, %25 Pazar Payına Ulaştı

Koronavirüs pandemisi tüm sektörlerde üretim ve tedarik zinciri aksamalarına yol açarken, iş akış süreçlerini başarılı bir şekilde yöneten Acer, 2020 yılının üçüncü...