Ana SayfaBilimSosyal Medyada Gördüklerimizin Hepsi Reklam Mı?

Sosyal Medyada Gördüklerimizin Hepsi Reklam Mı?

Teknolojinin gelişmesiyle sosyal medya da bir o kadar büyüyor ve dijital pazarlama da bir o kadar önem kazanıyor. Zaman zaman insanlar her ne kadar artık sıkıldığını ve reklam görmek istemediklerini söyleseler de birtakım premium ve donanımlı üyelikler haricinde bundan kaçış yok gibi görünüyor.

Reddit’te veri analizi üzerine çalışmalar yapan Data Is Beautiful sayfası, sosyal medyadaki içeriklerinin yüzde kaçının reklam olduğu üzerine bir çalışma gerçekleştirmiş. Analiz, dünyada en sık kullanılan sosyal medya platformları olan Facebook, Instagram, Youtube, Linkedin, Twitter ve Reddit dikkate alınarak yapılmış. Analize göre Facebook’taki içeriklerin yüzde 28’i, Instagram’daki içeriklerin yüzde 24’ü, YouTube’taki içeriklerin yüzde 18’i, Linkedin’deki içeriklerin yüzde 18’i, Twitter’daki içeriklerin yüzde 14’ü ve Reddit’teki içeriklerin yüzde 6’sı reklam olduğu göze çarpıyor.

Sosyal medya platformlarının her geçen gün kullanımının artması nedeniyle endüstrilerin de dijital pazarlama ve reklam ihtiyacı gittikçe artıyor. Her ne kadar bahsedildiği gibi insanlar için zaman zaman platformlardan caydırıcı reklamlar ortaya çıksa da sosyal medya platformları da buna uygun çözümler geliştirmeye devam ediyor.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER