Sözcü gazetesinin haber sitesi sozcu.com.tr, ilginç bir girişime imza atarak mobil cihazlarla da uyumlu bir oyun sitesi açtı. Sitedeki oyunlar internet tarayıcıları ile uyumlu olarak çalışıyor.

Geçmişte popüler olan flash oyun siteleri akıllı telefonların ve oyunların gelişmesiyle tarayıcı tabanlı oyunlar bu popülerliğini kaybetti. Bunların yerine doğrudan cihazlara yüklenen cihazın kendi depolama alanında tutulan daha gelişmiş oyunları tercih edilmeye başlandı. Ancak mobil internet hızlarının artması ve tarayıcı tabanlı oyunların mobil cihazlara uyumlu hale gelmesi bu oyunların akıllı telefonlar üzerinde oynanmaya devam etmesini sağladı.

Haber sitesi sozcu.com.tr de kendi haber oyun.sozcu.com.tr adıyla oyunların olduğu bir bölümü yayına aldı. Gazetenin bu uygulamasının hali hazırda yüksek seviyede erişime sahip olmalarına ek olarak bu bölümde geçirilen sürenin seo verilerine yaratacağı olumlu etkiden faydalanmayı amaçladıkları tahmin ediliyor.

Sözcü gazetesinin bu uygulaması bazı okurları tarafından eleştirilirken bazı okurları tarafından ise destek gördü. Sosyal medyada ve ekşi sözlük üzerinde tartışmalarda bu uygulamanın bir haber sitesine uygun olmadığını savunanlar var. Buna karşılık bazı okurlar ise oyun sitesi girişiminin site için ek gelir kaynağı yaratmak amacıyla açıldığını ve bunun doğru olduğunu ifade eden yorumlar paylaştılar.

Şuanda sitede her hangi bir reklam bulunmuyor. İlerleyen süreçte herhangi bir reklam alıp almayacağını ise birlikte göreceğiz. Gelecekte de herhangi bir reklam alınmaması durumunda bu oyun sitesinin sadece sitede geçirilen zamanı uzatma stratejisinin bir ürünü olduğunu söylemek yanlış olmayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz