Ana Sayfa İnternet Spotify, Kitaplıktaki 10.000 Şarkı Sınırını Kaldırıyor

Spotify, Kitaplıktaki 10.000 Şarkı Sınırını Kaldırıyor

Popüler müzik ve podcast dinleme uygulaması olan Spotify kullanıcılara yeni güncellemeler getiriyor. Spotify bir süredir kütüphanede 10.000 şarkı sınırını uyguluyor. Şirket şu anda kullanıcıların müzik kitaplığına istedikleri kadar şarkı eklemelerine izin vermek için değişiklikler yaptığını belirtti.

spotify

Kullanıcı yukarıda belirtilen sınıra ulaştığında İsveçli müzik akışı devi firma “Kütüphanenizde yer kalmadı. Daha fazla tasarruf etmek için bazı şarkıları veya albümleri kaldırmanız gerekir.“uyarısını veriyordu .

Spotify kullanıcıları beş farklı cihazda 10.000 şarkı indirmesi ile sınırlı kalıyordu . 2014 yılında, şarkı sınırını artırma özelliği isteyen kullanıcılar 12.500’den fazla oy topladı. Bunun üzerine şirket : “Bunu yakın zamanda dahili olarak inceledik ve şu anda Müzik sınırınızı genişletme planımız yok. Bunun nedeni, kullanıcıların% 1’inden daha azının buna ulaşmasıdır.“ şeklinde açıklama yapmıştı .

Kütüphanede 10.000 şarkıya sahip olabilmenin makul bir sınır olduğu göz önüne alındığında aslında mantıklı bir karar olduğunu görüyoruz. Detaylandırırsak eğer bir şarkının ortalama uzunluğunu 4 dakika olarak düşünün ve 10.000 sınır sayısı ile çarpın. Neredeyse bir aya dönüşen 40.000 dakika alıyoruz. Başka bir deyişle, 10.000 şarkıdan oluşan bir kütüphanenin tamamını dinlemek neredeyse bir ayımızı alacak.

Buna rağmen bazı Spotify kullanıcıları görünüşe göre şarkıları kütüphanelerine biriktirme seçeneğini istedi ve bu da Spotify’ın sınırı kaldırmasında etkin bir rol oynadı.Spotify tüm kullanıcıların yakında yeni bir deneyim yaşayacağına söz veriyor ve bu sınırın önümüzdeki haftalarda kalkacağını ifade ediyor . Önümüzdeki günlerde hep beraber gözlemleyeceğiz.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,950TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Strateji Oyunu Hearts of Iron IV’e Türkiye Eklenecek, Atatürk En Güçlü Lider Olacak

Strateji oyunları arasında önemli bir yere ve oyuncu kitlesine sahip olan Hearts of Iron serisi yeni güncellemeler ile gelişimine devam ediyor. Bu oyun...

Robot Çalışanların En Fazla Olduğu Ülke Hangisi? 10 Bin Çalışandan Kaçı Robot?

Makineleşme ve beraberinde gelen robot işçiler dünyanın her yerinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Uluslararası Robotik Federasyonu'nun verilerine göre, endüstriyel otomasyon hızının, 2016 yılında küresel...

Apple, Müşteri Memnuniyeti Açısından Bilgisayar Pazarının Hakimi

Apple, bildiğimiz gibi esas olarak tüketiciler arasındaki itibarı nedeniyle teknoloji endüstrisinde önemli bir isim. İnsanlar, cihaz ekosistemleri ve işletim sistemlerinin yazılım deneyimleri...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Blokzinciri Çağrısı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’te katıldığı TEKNOFEST 2020 etkinliğinde blokzinciri, nesnelerin interneti ve yapay zeka gibi konularda açıklamalarda bulundu.

Bu Hafta Teknoloji Dünyasında Ne Oldu? – 27 Eylül 2020

Bakalım bu hafta Teknorex’in teknoloji dünyasında neler olmuş? Hep birlikte göz atalım!Valorant’ın İlk Resmi E-Spor...