Ana SayfaMobilUygulamaSpotify'a Yeni Güncelleme Geliyor

Spotify’a Yeni Güncelleme Geliyor

Hayatımıza 2006 yılında giren Spotify her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Yediden yetmişe çoğu kişinin kullandığı müzik platformu, kendini geliştirmeye sürdürüyor. Firmanın önde gelen yetkilileri yeni düzenleme yapmak için çalışıyor. Firma Kullanıcıların ruh haline göre müzik önerisinde bulunmaya hazırlanıyor. Yapılacak düzenleme şimdiden kullanıcıları heyecanlandırmaya başladı. Çünkü yetkililer kullanıcıların seslerini analiz eden bir sistem üzerinde çalışıyor, bunun için kullanıcılara farklı sorular yöneltilecek ve alınan cevaplara göre kullanıcıların ruh halini yorumlayacak. Bu düzenleme sayesinde kullanıcılara ruh hallerine uygun olmayan müzikler önerilmeyecek. Kullanıcılara mutlu olabilecekleri tarzda bir müzik listesi sunulacak. Yani yapay zeka, kullanıcının kızgın, stresli, heyecanlı ya da mutlu gibi mod’larını ayırt edebilecek.

Düzenleme şimdilik her ne kadar merak uyandırsa da yeni bir tartışmanın doğması çok uzak görünmüyor. Çünkü Whatsapp’ın yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkiler çığ gibi büyümüştü. Bu nedenle Spotify’ın bu adımının kolay olmayacağı görünüyor. Firma düzenleme için patent başvurusunda bulundu. Çeşitli testler sonucunda uygulamanın aktif hale gelmesi planlanıyor.

Spotifyın Kullanıcılara Sunduğu Özellikler

Spotify, dünya çapında milyonlarca şarkıya ve diğer içeriğe anında erişebilmeni sağlayan bir dijital müzik, podcast ve video aktarma hizmetidir.

Müzik çalma gibi temel işlevler tamamıyla ücretsizdir ama sen yine de Spotify Premium’a yükseltmeyi tercih edebilirsin. Her şekilde yapabileceklerin:

Gözat ve ara ile dinlemek istediğini seçme. 

Haftalık keşif,  yeni müzik radarı ve Daily mix gibi kişiselleştirilmiş özelliklerden öneriler alma.

Müzik koleksiyonları oluşturma

Arkadaş ve ünlü kişilerin dinlediklerini görme

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER