Ana SayfaDonanım & YazılımBlokzinciri TeknolojisiSteam'de Blokzinciri Kullanılabilir!

Steam’de Blokzinciri Kullanılabilir!

Blokzincirinin faydaları keşfedildikçe her alanda kullanımı ile ilgili araştırmalar devam ediyor. Gün geçtikçe teknolojinin küresel adaptasyonu da artıyor. The Block tararından yayınlanan rapora göre Fortune 100 listesindeki şirketlerin 72’si blokzinciri teknolojisini uyguluyor ya da araştırmalarına devam ediyor. Blokzinciri teknolojisi, Çin’de çelik endüstrisinden Norveç’teki balık üretimine kadar birçok alanda kullanılarak piyasalara entegre hale getiriliyor. Blokzinciri teknolojisi oyun sektöründe de hızla yayılmaya devam ediyor. GOATi Entertainment ve Pavillion Hub ortaklığıyla geliştirilen bir blokzinciri çözümü, popüler oyun platformu Steam’i hedefleyecek.

Oyun içi satışlarda ve varlık takasında oldukça sık kullanılmaya başlanan blokzinciri, oyun sektörüne gün geçtikçe adapte olmaya devam ediyor. GOATi Entertainment ve Pavillion Hub ortaklığıyla Steam için blokzinciri tabanlı bir proje geliştirmesi bekleniyor. Cointelegraph’ın haberine göre GOATi Entertainment ile ortaklaşa geliştirilen bu proje ile oyuncular hesaplarını bir uygulamayla eşleştirerek oyunlarını oynayabilecek aynı zamanda cüzdanlarıyla da Steam envanterlerini token’lara dönüştürerek takas edebilecek. Bununla birlikte oyun içi varlıkların token’lara blokzinciri ile dönüştürülebilmesi bekleniyor.

Dönüştürebilecekleri şeyler arasında oyun içi varlıkların yanı sıra genişleme paketleri, modlar ve oyunun lisansı dahi yer alıyor. Bu çözümün en can alıcı noktası ise tüm bunları yapabilmek için ekstra bir blokzinciri bilgisine gerek duyulmaması.

Steam oyunlarında geliştirdiğiniz bir karakteri satmak istediğinizde Steam hesabınızın tamamını devretmeniz gerekmektei. Bu yüzden hesap üzerindeki diğer oyunlara erişme imkanı ortadan kalkıyor. Bu geliştirilen blokzinciri tabanlı çözüm ile birlikte herhangi bir ürünü token olarak alıp satmaya imkan sağlanabilir.  Pavillion Hub‘ın pazar yeri ise herhangi bir ürünü token olarak alıp satmaya imkân tanıyor. Yani karakterinize konuşlandırdığınız nadir bir eşya, karakterin tümü ya da oyun lisansları satılabilecek.

Oyun dünyasının en popüler platformlarından biri olan Steam için geliştirilen bu çözüm, blokzinciri teknolojisinin bu sektörde benimsenmesi adına oldukça önemli bir adım olabilir. Şimdiye kadar varlık alım satımı odaklı kullanılan blokzincirinin oyun dünyasına kazandırabileceklerini düşünmek heyecan verici.

Kaynak: Blockchain Türkiye Platformu

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER