Ana SayfaAppleSteve Jobs'un El Yazısıyla Yaptığı İş Başvurusu 175.000$'a Müzayede

Steve Jobs’un El Yazısıyla Yaptığı İş Başvurusu 175.000$’a Müzayede

Eğer bir Apple hayranıysanız, Apple’a ait koleksiyon parçalarının açık artırma pazarında büyük paralara satıldığını biliyorsunuzdur. Perakende satış tabelaları gibi Apple ile ilgili eşyaların açık artırmalarda gerçekten uçuk rakamlara satıldığını gördük. Geçtiğimiz günlerde de, Steve Wozniak tarafından imzalanan nadir bir Apple-1 bilgisayarın 50.000 dolara satılmıştı. Şimdi ise Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs tarafından yazılmış, neredeyse 50 yıllık, elle yazılmış ve imzalanmış bir iş başvurusu açık artırmaya çıkıyor.

Nadir bulunan kağıt parçası, Charterfields’ta açık artırmaya çıkacak ve bir ay süreyle müzayededen satın alınabilecek. Açık artırmanın taban fiyatı hakkında herhangi bir bilgi olmamasına rağmen, müzayedeci Steve Jobs’un başvurusunun 2018’de yapılan bir müzayedede 175.000 dolara satıldığını doğruladı. Bu nedenle, başlangıç fiyatının 175.000$ olacağı tahmin ediliyor.

steve-jobs-el-yazısı-iş-başvurusu-güncel-teknoloji-haberleri-teknorex

Müzayedeci Charterfield, Jobs’un başvurusunun iyi durumda olduğunu ve üst köşede eski bir şeffaf bantla tutturulduğunu iddia ederek ayrıntıları paylaştı. Ancak, başvurduğu rol veya şirket ile ilgili hiçbir ayrıntı yok, ancak bunun bir bilgisayar şirketi olduğunu görüyoruz.

Charterfield “Ne başvurduğu rol, ne de şirketin adı hakkında bir bilgi yok. Bununla birlikte, yetenekler bölümünde yazanlar bir bilgi işlem şirketini gösteriyor. Başvurunun, Portland, Oregon’daki Reed College’dan ayrıldığı sırada yapmış olduğuna inanılıyor. Bir yıl sonra, 1976’da Apple’ı kurmadan önce Steve Wozniak ile çalıştığı bir teknisyen olarak Atari’ye katılmıştı” dedi.

Steve Jobs, iş başvurusunda “bilgisayarlar ve hesap makineleri” konusundaki deneyimini vurguluyor ve Özel Yetenekler bölümü altında “elektronik teknoloji veya tasarım mühendisi” yazıyor.

Çevrimiçi (online) olarak yapılacak açık artırmanın 24 Şubat’ta başlaması ve 24 Mart’a kadar devam etmesi planlanıyor. Başvuru ile ilgilenen tüm teklif sahipleri, Charterfield’ın resmi web sitesinden başvuruya göz atabilir.

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
2,078TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER