Ana SayfaİnternetTamamen Ücretsiz Bir Şekilde Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz 10 Site

Tamamen Ücretsiz Bir Şekilde Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz 10 Site

1- Language Learning with Youtube

Youtube’u direkt İngilizce öğrenme platformuna çeviren bir Chrome eklentisi. Bu eklenti ile tüm videolara istediğiniz dilde ve sayıda alt yazı ekleyebilir ve kelimelerin telaffuzlarını dinleyebilirsiniz.

Link

2- Language Learning with Netflix

Bu eklenti ile Netflix’te izlediğiniz her içeriğe istediğiniz dilde alt yazılar ekleyebilir, durdurup istediğiniz kelimenin anlamına bakabilir ve telaffuzunuz dinleyebilirsiniz.

Link

3- ITI İstanbul

ITI Istanbul Instagram posts - Gramho.com

İstanbul’da çok kaliteli eğitim alacağınız tamamen ücretsiz bir İngilizce kursu. Aslında İngilizce öğretmeni eğitmek amacı ile kurulan kursta öğretmenlik eğitimi alan kişiler tarafından her seviyeye uygun ücretsiz dersler alabilirsiniz.

Link

4- BBC Learning English

Seviye tespit sınavını cevapladıktan sonra sınıf ortamındaymış gibi İngilizce ders videolarını seyredebilirsiniz. Ücretsiz üye olursanız ilerlemeniz kayıt altında tutuluyor ve sonunda online sertifikaya da sahip olabiliyorsunuz.

The Race - Episode 1

Link

5- Engvid: Learn English

Online English Video Lessons with … engVid - Atlas Language School

Bu Youtube kanalı İngilizce öğreten 11 kanalın birleştiği bir yer. İstediğiniz seviyede ve konuda öğrenmek istediğiniz dersi, istediğiniz hocanın videolarından izleyebilirsiniz.

Link

6- Miniversite

Miniversite.org | videoluingilizce.com | ingilizce dersleri

Bu site çok basit bir arayüze sahip. Her seviye için konu anlatımları ve alıştırmalar var bunun yanında Özkan Bey dil öğrenmeden yds sınavına kadar birçok konuda ipuçları da paylaşıyor.

Link

7- Clever Bot

Pratik yapmak istiyorum diyenler için istediğiniz zaman, istediğiniz kadar İngilizce konuşabileceğiniz bir bot…

Link

8- Voscreen

Voscreen Nedir? Nasıl Oynanır? - YouTube

Telefonunuzda, tabletinizde, hatta akıllı TV’nizde kullanabileceğiniz bu uygulama size popüler film ve dizilerden bazı sahneleri izletiyor ve doğru çeviriyi bulmanızı istiyor.

Link

9- Ayşin Yılmaz

Yalnızca 1k takipçili bu Youtube kanalının sahibi Ayşin Hanım, İngilizce ile ilgili pratik bilgiler ve dil öğrenme serüvenini paylaşıyor.

Link

10- Open Learn

OpenLearn | Open Educational Resources at The Open University ...

İngilizce’den Çince’ye kadar birçok dilde ücretsiz olarak eğitim almak için bu siteye üye olmanız yeterli. Ayrıca dil dışında da birçok konuda ücretsiz eğitimlere erişim sağlayabilirsiniz.

Link

Kaynak: Mirkan

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER