Ana SayfaMobilAndroidTeamViewer Artık, Tüm Android Cihazlarda Uzaktan Kontrolü Destekliyor!

TeamViewer Artık, Tüm Android Cihazlarda Uzaktan Kontrolü Destekliyor!

TeamViewer uzun zamandır Windows PC’lerde uzaktan destek için en çok başvurulan uygulamalardan biri olmuştur. Aynı zamanda yazılımın arkasındaki şirketin cep telefonlarına uzaktan erişim sunan bir Android uygulaması da mevcut. Yakın zamana kadar bu özellik, tüm Android cihazları desteklemiyordu ve bilgisayarların aksine akıllı telefonları uzaktan tamamen kontrol etme olanağı sunmuyordu ancak, TeamViewer’ın QuickSupport uygulamasındaki en son güncellemenin ardından bu eksikliklerin ikisi de artık büyük ölçüde geride kaldı.

Şirkete göre, evrensel eklenti uygulaması artık 7.0 Nougat ve sonraki sürümleri çalıştıran hemen hemen tüm Android cihazları destekliyor. TeamViewer API’yi destekleyen önde gelen üreticilerden bazıları Google (Pixel)Xiaomi ve Oppo  gibi markalardan oluşuyor. Bir diğer dikkate değer değişiklik, QuickSupport uygulamasının artık bir Android cihazı uzaktan tamamen kontrol edebiliyor olması. Şimdiye kadar, uygulama çoğu cihazda yalnızca ekran paylaşımını destekliyordu.

Android telefonları uzaktan kontrol etmek için her iki kullanıcının da TeamViewer QuickSupport uygulamasını ilgili telefonlarına yüklemesi gerekiyor. Bundan sonra, her cihaz için, ya üreticileri için özel bir TeamViewer eklentisi, ya da özel eklenti olmayan tüm cihazları kapsayan evrensel eklenti kurulması gerekmektedir.

Evrensel eklenti için genişletilmiş destek, büyükanne ve büyükbabanızın akıllı telefon sorunlarını çözmesine yardımcı olmanızı kolaylaştıracak gayet kullanışlı bir değişikliktir. Peki TeamViewer QuickSupport uygulaması Android cihazınızda yüklü değilse, Play Store’dan indirerek hemen başlayabilirsiniz. Elbette, başlamak için TeamViewer Universal eklentisine de ihtiyacınız olacak.

Kaynak: Beebom

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_img
1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER