Ana Sayfa Gündem TEGV ve Arçelik’in Uzaktan Eğitime Erişim için Başlattığı Yeni Dünya Kampanyası Tüm...

TEGV ve Arçelik’in Uzaktan Eğitime Erişim için Başlattığı Yeni Dünya Kampanyası Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Arçelik ve Beko yetkili satıcıları ile uzaktan eğitime erişimi kısıtlı öğrenciler için başlatılan bağış kampanyası yoğun ilgiyle sürüyor.

Tam 25 yıldır 3 milyona yakın çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturan TEGV’in, köy okullarındaki çocukların eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanmalarını sağlayabilmek için Arçelik ve Eski Arçelikliler Derneği (EAD) ile bir araya gelerek başlattığı ‘Yeni Dünya Projesi yoğun ilgi almaya devam ediyor.

22 Eylül tarihinde başlatılan kampanyayla köy okullarında okuyan öğrenciler, uzaktan eğitime erişmeleri için sağlanacak tabletler sayesinde hem müfredat içerikleri hem de Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal-Duygusal Öğrenme alanlarında TEGV’in sunduğu okul destek programlarıyla dijital eğitimle buluşabilecek.

Kadıköy, Maltepe ve Kartal’da bulunan Arçelik ve Beko mağazalarının desteğiyle başlatılan kampanya için diğer şube ve mağazalara da kampanyaya bağış desteği yapma çağrısında bulunuluyor. TEGV’de toplanacak bağışlar karşılığında Arçelik’ten temin edilecek tabletler, öncelikle Beykoz-İstanbul ve Kurtalan-Siirt’te belirlenen köy ilkokullarında okuyan çocuklara ulaştırılacak.

Eğitime gönül veren herkesi, dezavantajlı çocukları nitelikli eğitimle buluşturmayı hedefleyen Yeni Dünya Kampanyası’na destek vermeye çağıran TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, “Yeni Dünya Kampanyamızın başladığı günden beri gördüğü ilgi bizi çok mutlu etti. Bu ilginin artarak devam etmesini bekliyoruz. Uzaktan eğitime erişim güçlüğü çeken çocuklarımızı tablet bilgisayarlar, özel geliştirilmiş dijital içeriklerimiz ve deneyimli gönüllülerimiz ile buluşturarak eğitimlerinden geri kalmamaları hedefleyen bu kampanyaya herkesin katılımını ve katkısını bekliyoruz. Eğer bugün çocuklarımız için hep birlikte el ele verirsek onların geleceklerinde anlamlı bir fark yaratabiliriz” diye konuştu.

Daha çok çocuğun tablet ile buluşmasını sağlayarak eğitimde fırsat eşitliğini destekleme fırsatı sunan kampanyaya bağış yapmak isteyenler, detaylı bilgiye Kadıköy, Maltepe ve Kartal’daki Arçelik ve Beko mağazalarından veya TEGV’in web sitesi tegv.org’dan ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilir.

BENZER HABERLER

[rev_slider alias=”newspaper-politics”]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
1,926TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER

Huawei Yeni Nesil Akıllı Gözlüğü Gentle Monster Eyewear II’yi Tanıttı

HUAWEI, "GENTLE MONSTER Eyewear II" serisi yeni nesil akıllı gözlüklerini resmi olarak tanıttı. Teknolojinin modayla kusursuz bir şekilde entegre olduğu HUAWEI'nin ikinci...

Galaxy Note 20 Ultra ile Hazırlanan “Şehrin Rengine #FarklıBak” Dijital Turu Baş Döndürüyor!

Samsung ve seyahat uygulaması Piri, imza attıkları iş birliği ile seyahat etmeyi sevenler için İstanbul'un turistik bölgelerinden Galata ve Karaköy'ü kapsayan, "Şehrin...

EMUI 11, Huawei Mate 40 Serisi’ne Yenilikler Katıyor

HUAWEI Mate 40 Serisi Lansman Etkinliği sırasında Huawei, EMUI 11'e gelen yeni geliştirmeleri tanıttı. Bu heyecan verici yeni deneyimler, etkileşim, gizlilik, güvenlik,...

BASF’nin 2020-21 Otomotiv Renk Trendleri Koleksiyonunda İyimserlik ve Pozitiflik Öne Çıkıyor

BASF, modern otomotiv boyalarını sergileyen çok çeşitli renk tonlarına ve efektlere sahip 2020-2021 Otomotiv Renk Trendleri koleksiyonunu yayınladı.

Y ve Z Kuşakları Dijital Bankacılığa Yön Veriyor

İhtiyaçların, isteklerin ve çözümlerin hızla değiştiği günümüzde, trendleri takip etmek ve zamana ayak uydurmak başarılı olmanın olmazsa olmazı. Son yıllardaki veriler dikkate...