Ana SayfaAppleTeknoloji Devleri Yıl Sonuna Kadar Uzaktan Çalışmaya Devam Edecekler

Teknoloji Devleri Yıl Sonuna Kadar Uzaktan Çalışmaya Devam Edecekler

Teknoloji devleri Google, Amazon, Facebook, Apple ve Microsoft, çalışanların bu yıl ofislerine nasıl dönebileceklerini ana hatlarıyla belirten planlar duyurdu. Google, Facebook ve Microsoft, ofislerinin bu yaz geçici olarak yeniden açılacağı tarihleri belirledi. Bu üç şirket, Amazon ile birlikte, çoğu çalışanının sonbaharda evden çalışmaya devam etmesine izin verecek. Bazı önemli çalışanların yaz aylarında çalışabileceği belirtilirken koronavirüs salgınlarının ortaya çıkma olasılığını azaltmak için termal kameralar, zorunlu yüz maskeleri ve el dezenfektanı gibi güvenlik önlemlerine güveniliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde koronavirüs nedeniyle getirilen kısıtlamaların kaldırılma süreci yavaş yavaş başlarken GAFAM olarak adlandırılan teknoloji devleri ofislerini tekrar açmak için planlamalar yapmaya başladı. Şirketlerin birçoğu, kısıtlamalar kaldırılırken ofislerini yeniden açmayı planlıyor ancak çoğu çalışan hemen hemen sene sonuna kadar uzaktan çalışmaya devam edecek.

Amazon yaptığı açıklamada, en erken 2 Ekim 2020 tarihine kadar personelinin uzaktan çalışmaya devam edebileceğini bildirdi. Microsoft da yakın bir tarihi işaret ederek Ekim ayına kadar uzaktan çalışma sisteminin devam edeceğini açıkladı. Facebook, Temmuz ayında ofislerini açmayı planlarken personelinin yıl sonuna kadar uzaktan çalışma yapabileceğini söyledi. Google, personeline yılın geri kalanında evden çalışmayı planlamaları gerektiğini ancak bazılarının Haziran ayında ofislerine döneceğini açıkladı. Apple ise ofislerinin ne zaman açılacağı hakkında herhangi bir açıklama yapmadı ancak uzaktan çalışma sistemine uyum sağlamak için yeni yönetim politikalarını uygulamaya devam ediyor.

Kaynak: Business Insider

BENZER HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,220BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
1,340TakipçilerTakip Et

SON HABERLER